Hopa’daki çay üreticileri Hopa Kaymakamı’nın hedef göstermesiyle gözaltına alınmış: “Şu 15 kişiyi alacaksınız”

Hopa'daki çay üreticilerinin Çaykur önüne gitmek isterken gözaltına alınmasının öncesinde Hopa Kaymakamı'nın öncek görüntülerden tespit ettiği kişileri polise bildirdiği öğrenildi. Ardeşen'deki çay üreticileri de sokaktaydı

Hopa’daki çay üreticileri Hopa Kaymakamı’nın hedef göstermesiyle gözaltına alınmış: “Şu 15 kişiyi alacaksınız”

Çayda kota ve kontenjan kalkması talebiyle eylemlerini sürdüren Hopalılar 27 Mayıs günü, Meydan’dan Çaykur önüne gitmek isterken polis saldırdı ve 50 kişi gözaltına alınmıştı.

ÇAYDA KOTA VE KONTENJANIN KALDIRILMASINI İSTEYEN HOPALILARA POLİS SALDIRDI: ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınanları Hopa Kaymakamı işaret etmiş

Eyleme katılıp gözaltına alınanlardan Kamil Ustabaş, gözlatından çıktıktan sonra taleplerini ve gözaltı sürecini Tele1’e değerlendirdir. Kendileri gözaltındayken Hopa Kaymakamı’nın da Emniyet Müdürlüğü’nden çıktığını söyleyen Ustabaş, Kaymakam’ın Emniyet Müdürlüğü’nde önceki eylem görüntülerini izleyerek Artvin TEM Şube Müdürlüğü’ne eylemlere katılan 15 kişinin alınması talimatına verdiğini öğrendiklerini belirtti. Ustabaş, 27 Mayıs günü Hopalıların işkenceyle gözaltına alınmasında da Kaymakam’ın bu hedef göstermesinden kaynaklandığını söyledi.

Ardeşen’de de çay üreticileri sokakta

Kemalpaşa ve Hopa’nın ardından Ardeşen’de çay üreticileri sokağa çıktı. “Emeğimize ve ekmeğimize sahip çıkıyoruz. Sömürüye son!” diyen Ardeşenliler, tulum eşliğinde eylem yaptı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur