Hopa halkı Çaykur Çay Fabrikası önünde: “Çayda kota ve kontenjana son”

Artvin'in Hopa ilçesinde yaşayan çay üreticileri çayda kotanın kaldırılması talebiyle Çaykur Çay Fabrikası önünde eylem düzenledi. Hopa halkı fabrika önünde "Diren diren kazanacağız", "Çaykur halkındır satılamaz", "Çayda kotaya kontenjana son" sloganları atarak, taleplerinin kabul edilmesi için Çaykur Genel Müdürlüğü'ne ve AKP hükümetine 24 saat süre verdiklerini, talepleri karşılanmadığı takdirde 27 Mayıs Perşembe günü Saat 16.00'da Çaykur fabrikası önünde olacaklarını belirtti

Hopa halkı Çaykur Çay Fabrikası önünde: “Çayda kota ve kontenjana son”

Artvin’in Hopa ilçesinde yaşayan çay üreticileri bugün (25 Mayıs) çayda kotanın kaldırılması talebiyle Çaykur Çay Fabrikası önünde eylem düzenledi. Çay üreticileri fabrika önünde toplandı.  Hopalılar fabrika önünde üzerinde “Çayda kotaya kontenjana son” yazılı pankart açtı.

Hopa halkı, Çaykur müdürü ile görüşme talebinde bulundu. Görüşme sırasında Halkevleri Karadeniz Bölge Temsilcisi Dursun Ali Koyuncu “Halkı düşünen bir yönetici şunu yapar. Özel sektörü uyarır. Başına memur diker hani ceza kesmek için dolaşan polisler var ya, neden bir tane özel teşebbüse bir tane ceza kesilmedi bugüne kadar  neden önlemiyor, denetlemiyorsunuz. 2800 TL den çay sattırıyorsunuz. 3400 TL den çay sattırıyorsunuz. Bu insanlar geçen seneyi bırakın ondan bir önceki senenin fiyatından çay satıyor. Bunun önlemini alacak mısınız? dedi. Hopa halkı fabrika önünde “Diren diren kazanacağız”, “Çaykur halkındır satılamaz”, “Çayda kotaya kontenjana son” sloganları atarak, taleplerinin kabul edilmesi için Çaykur Genel Müdürlüğü’ne ve AKP hükümetine 24 saat süre verdiklerini, talepleri karşılanmadığı takdirde 27 Mayıs Perşembe günü Saat 16.00’da Çaykur fabrikası önünde olacaklarını belirtti .

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur