Gençlik Komiteleri’nden AKP Kadıköy Binası önünde eylem: “Gençlik direnen Filistin halklarının yanında”

Gençlik Komiteleri, İstanbul'da AKP Kadıköy İlçe Binası önünde yaptığı eylemde "İsrail'e intifada, AKP'ye ayaklanma, gençlik direnen Filistin halklarının yanında" yazılı pankart taşıdı. Üniversiteliler polis saldırısına rağmen eylemlerini tamamladı

Gençlik Komiteleri’nden AKP Kadıköy Binası önünde eylem: “Gençlik direnen Filistin halklarının yanında”

Gençlik Komiteleri’nin İstanbul’da AKP Kadıköy İlçe Başkanlığı önünde yaptığı eylemde “İsrail’e intifada, AKP’ye ayaklanma, gençlik direnen Filistin halklarının yanında” yazılı pankart taşıyan üniversiteliler, “Filistin intifadasını büyütmenin yolu AKP’ye ayaklanmadır” dedi.

“Nehir’den Deniz’e özgür Filistin” ve “Katil ABD Ortadoğu’dan defol” sloganlarıyla yürüyerek gelen üniversiteliler burada yaptıkları açıklamada “İşgalci İsrail devleti Filistin halkının yaşadığı topraklardan, yaşadıkları evlerden sürgün etmek üzere yeni bir saldırı başlattı. İşgalci İsrail devleti bu saldırıyı yapmasına rağmen bütün dünya tarafından açıkça desteklenmektedir. Çünkü işgalci İsrail devletiyle çıkarları ortak olan bu emperyalist düzen içerisinde işgalci İsrail’le beraber duran bütün devletler, bütün hükümetler, bu işgallerin bu katliamların sorumlusudur” dedi.

Açıklamanın devamında “Biz gençlik olarak diyoruz ki; bizim yerimiz bizim safımız, bizim yanımız 68’den bu yana Filistin halklarına kan kusturan Elrom’u cezalandıran Mahirlerden, bizzat Filistin’de savaşan Denizlerden bu yana Filistin halklarının yanıdır. Direnen Filistin halklarıyla beraberiz. Direnen Filistin halklarıyla dayanışmak boş lafla hamasi sloganla olmaz. Filistin halklarıyla dayanışmanın yolu; işgalci, katil İsrail’e işbirlikçilik eden Ortadoğu’da ezilen halkların kanıyla beslenen buradan güç devşirmeye çalışan AKP-MHP iktidarına karşı mücadele etmekten, ona karşı olmaktan, onunla savaşmaktan geçer. O yüzden bugün direnen Filistin halklarıyla dayanışmak için, işgalci İsrail’e karşı durmak için AKP binası önündeyiz. Biz diyoruz ki Filistin intifadasını büyütmenin yolu AKP’ye ayaklanmadır” denildi. Bu sırada polis, üniversitelilerin pankartına saldırsa da üniversiteliler eylemlerine devam etti.

“Filistin’de İsrail’e karşı intifada, burada AKP’ye karşı ayaklanma diyoruz” denilen açıklamada “Katil İsrail, işbirlikçi AKP” ve “Gençlik direnen Filistin’in yanında” sloganlarıyla eylem sona erdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur