Canlı derste mikrofonun açık unutulması stajyer kabulündeki torpili açığa çıkardı

Sakarya Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özmen, canlı derse ara verdiğinde mikrofonu açık unutması sonucu stajyer kabulünde torpil yaptığı açığa çıktı

Canlı derste mikrofonun açık unutulması stajyer kabulündeki torpili açığa çıkardı

Pandemi sonrası üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi sonrası canlı derslerde mikrofonların açık unutulması sonucu ortaya çıkan skandallar akademideki yozlaşmayı ortaya koymaya devam ediyor. Bu seferki skandalın adresi Sakarya Üniversitesi oldu.

Sakarya Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Özmen canlı derse ara verdiğinde mikrofonunu açık unutması sonucu stajyer öğrenci alımında torpil yaptığı ortaya çıktı. Derse ara verdiğinde telefonla görüşen Özmen ile görüştüğü kişi arasında şöyle bir diyalog geçti:

– Stajlara siz bakıyorsunuz diye bana mail atmış. Burada stajını yapabilirsin ama etrafa yayma dedim. Herkesi almıyorum dedim. Burası güvenli bir yer. Bu çocuk uzaktan öğretim öğrencisiymiş.

– Ben çok bilmiyorum, dayısını biliyorum. Dayısı bizde profesör.

– Ben çok herkesi almıyorum. Benim de yeğenim gelecek, çalışsınlar burada.

– Sen gerekeni yap abi.

– Bizim işimiz bu, öğretmeniz biz.

Sonrasında derse devam eden Özmen, mikrofonunu açık unuttuğunu fark edince “Siz de duymuş oldunuz. Mesele değil, bazen böyle arkadaşlarla görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur