AA muhabiri bakanlara sordu: “AKP ismi, şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?”

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan Ak Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük?" diye sorunca hedef alındı. Soylu'nun danışmanının hedef gösterdiği Anadolu Ajansı "Musab Turan'ın iş akdi feshedilmiştir" açıklaması yaptı

AA muhabiri bakanlara sordu: “AKP ismi, şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?”

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan Bakan Varank ve Bakan Pakdemir’e İçişler Bakanı Süleyman Soylu ile alakalı “19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan Ak Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” diye sordu.

Bakan Pakdemirli’ye yönelten soruya, Bakan Varank “3.5 yaşındaki bir çocuğun bu kadar siyasi konularda ilişkili olabilmesi… Sen şov yapmak istemişsin, ben sana cevabını vereyim. AK Parti iktidarının en önemli özelliği, Türkiye’de her türlü illegal yapıyla, her türlü çeteyle mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim illegaliteyle herhangi bir kanunsuz yapıyla bir ilişkimiz olması mümkün değildir” diyerek yanıt verdi.

Anadolu Ajansından konuya dair açıklama

Anadolu Ajansı Twitter’da yaptığı açıklamada “Musab Turan’ın iş akdi fesh edilmiştir” dedi. Açıklamada, Gri pasaport ve basın kartının iptali için ilgili kurumlara bildirim yapıldığı belirtildi.

“Her kim devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlarsa bedelini öder”

Anadolu Ajansının yaptığı habere dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun “Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir devlettir. Her kim devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlarsa bedelini öder. Terörün, suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur