TSK’nin Metina, Avaşin ve Zap bölgelerindeki operasyonları sürüyor: Bir asker yaşamını yitirdi, 6 asker yaralandı

TSK 23 Nisan'da Kuzey Irak'a askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. Havadan ve karadan saldırıların sürdüğü Metîna, Avaşîn ve Zap bölgelerinde TSK ile PKK arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Operasyonlarda uzman çavuş Aygün Çakar yaşamını yitirirken 6 asker de yaralandı

TSK’nin Metina, Avaşin ve Zap bölgelerindeki operasyonları sürüyor: Bir asker yaşamını yitirdi, 6 asker yaralandı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 23 Nisan’da Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarında başlattığı askeri operasyon sürüyor.

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım olarak adlandırılan operasyonlar ABD Başkanı Joe Biden ile Tayyip Erdoğan’ın yaptığı telefon görüşmesinin ardından başladı.

Havadan ve karadan saldırıların sürdüğü Metina, Avaşin ve Zap bölgelerinde TSK ile PKK arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, yerel kaynaklar, bölgenin sınırın Türkiye tarafında bulunan Şırnak’ın Uludere ilçesi ile Hakkari’nin Çukurca ilçesi sınır karakollarından obüs, havan ve katyuşalarla bombardımana tutulduğunu belirtti.

Akar: “6 arkadaşımız yaralandı”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hakkari’nin Yüksekova İlçesindeki 3. Piyade Tümen Komutanlığında inceleme ve denetlemede bulundu.

Akar 25 Nisan itibariyle 6 personelin yaralandığını “Bu arada maalesef 6 arkadaşımız yaralandı. Bu arkadaşlarımızın tedavisi için devletimiz seferber olmuş durumda” ifadeleriyle duyurdu.

Bir asker yaşamını yitirdi

Milli Savunma Bakanlığı, dün (25 Nisan) operasyon bölgesindeki saldırılarda Uzman Çavuş Aygün Çakar’ın yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Pençe-Şimşek harekatı bölgesinde teröristler tarafından daha önceden döşenen bir EYP’nin patlaması sonucu yaralanan bir kahraman silah arkadaşımız, tahliye edildiği Şht. Tümg. Aydoğan Aydın Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 25 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur.

Sendika.Org, Mezopotamya Ajansı, AA

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur