Trabzon Halkevi, adliye önünden seslendi: “Herkesi Metin Lokumcu davasına çağırıyoruz”

"Bizler ne bu yasağı ne de sahte adalet düzeninizi tanıyoruz" diyen Halkevciler Trabzon Adliyesi önünde yarın görülecek dava için çağrı yaptı

Trabzon Halkevi, adliye önünden seslendi: “Herkesi Metin Lokumcu davasına çağırıyoruz”

21 Nisan’da görülecek Metin Lokumcu davası öncesi Trabzon Valiliği eylem ve etkinlik yasağı getirmişti. “Bizler ne bu yasağı ne de sahte adalet düzeninizi tanıyoruz. Herkesi yarın Trabzon Adliyesine bekliyoruz!” diyen Halkevciler Trabzon Adliyesi önünde yarın görülecek dava için çağrı yaptı.

Yapılan çağrıda, “Bundan 10 sene önce 31 Mayıs 2011 yılında Hopa’da deresine, suyuna, çayına sahip çıkan Hopalılara gaz bombalı saldırı olmuştu. O saldırıda Metin Lokumcu hocamız hayatını kaybetmişti, gaz bombaları saldırıları nedeniyle. Olaydan tam 9 sene sonra açılan dava Hopa’da görülmesi gereken dava Trabzon’a kaçırılmış ve adaleti bir şekilde kendi lehine çevirmeye çalışıyorlar. Dün ise ani bir kararla meydanlarda yapılacak basın açıklamasını yasaklayıp, şehirdeki muhalafeti sindirmek istiyorlardı. Bugün davanın görüleceği Adliye önünde bu davaya sahip çıkmak için buradayız. Yarın ise bu davaya çağırıyoruz. Buradan herkesi davet ediyoruz” denildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur