Müzik aletlerine el konulan müzisyen tepkiler sonucunda sazına ve amfisine kavuştu

Kadıköy'de sokak müziği yaptığı sırada polis tarafından sazına ve amfisine el konulan, Siwar Temirak isimli müzisyen tepkiler sonucunda müzik aletlerine yeniden kavuştu

Müzik aletlerine el konulan müzisyen tepkiler sonucunda sazına ve amfisine kavuştu

Kadıköy’de sokak müziği yapan Siwar Temirak, isimli müzisyen 2 Nisan 2021 tarihinde akşam üzeri Bahariye Caddesi’nde müzik yaptığı sırada zabıtalar tarafından saldırıya uğramış daha sonra müzisyenin itirazı üzerine arbede çıkınca olay yerine gelen polisler Temirak’ı gözaltına almış sazı ve amfisine de el koymuştu.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Temirak, “Bu akşam üzeri Kadıköy’de sokak müziği yaptığım için, zabıtalar tarafından anfim ve sazıma el konuldu. Bütün çabalarıma rağmen geri alamadım . Daha sonra polisin gelmesiyle beraber karakola götürüldüm . Sazım ve anfim hala ellerinde” diyerek sazının ve amfisinin polisin elinde olduğunu duyurmuştu.

Temirak, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda sazına ve amfisine verilen tepkiler sayesinde yeniden kavuştuğunu duyurdu.

Temirak’ın paylaşımı şöyle:

Saz ve amfimizi verdiğiniz tepkiler sayesinde geri aldık. Yaşadığımız bu olayda bizleri yalnız bırakmayan, destek veren herkese can-ı gönülden teşekkür ederiz. Biz şarkılarımızı söylemeye devam edeceğiz. İyi ki varsınız..

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur