Kanal İstanbul’a neden karşıyım?

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu Kanal İstanbul'un askıya çıkarılan imar planlarının iptal edilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne itiraz dilekçelerini verdi. Dilekçe sırası beklerken Sendika.Org'a konuşan kent ve doğa savunucuları Kanal İstanbul'a neden karşı olduklarını anlattı

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu çağrısı ile İstanbul Ataşehir’de bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen doğa ve kent savunucuları Kanal İstanbul projesine itiraz etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylanarak yeniden askıya çıkarılan 1/100.000, 1/5.000 ve 1/1.000 ölçekli imar planlarının iptal edilmesi için dilekçelerini veren yurttaşlar, “Yandaşa imar, Vatandaşla İnatlaşma! Onaylanmış imar planlarına, ÇED olumlu kararına yönelik on binlerin itirazını dikkate almayan, açılan onlarca davayı görmezden gelen Bakanlık, bir şeyleri oldu bittiye getiriyor!” dedi.

Yapılıp yapılmayacağı konusunda sürekli tartışmalarla gündeme gelen ve  yurttaşların çoğu tarafından istenmeyen proje için Cumhurbaşkanı “İnadına yapacağız” derken çevreciler “Yaptırmayacağız” diyor.

Birçok kesimin karşı olduğu proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylanarak yeniden askıya çıkarıldı. Buna karşı imar planına itiraz etmek için İstanbul Ataşehir’de bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önüne gelen yurttaşlara neden Kanal İstanbul projesine karşı olduklarını sorduk.

Dilekçe kuyruğunda konuştuğumuz doğa savunucuları, Kanal İstanbul’a neden karşı olduklarını Sendika.Org’a anlattı, rant, ihanet, beton, yok oluş…

Sendika.Org (Video: Ceylan Bulut)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur