Hürriyet talimatı Erdoğan’dan aldı: “Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4’ü CHP üyesi”

Erdoğan bildiriyi imzalayan emekli amiralleri ve yakınlarını "Bu 104 kişinin içerisinde bizzat Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyesi olan; kendisi, karısı, yeğeni, oğlu, şusu, busu olanlar var. Siz bunları da yakın zamanda yazılı ve görsel medyada göreceksiniz" diye hedef gösterdi. Erdoğan'ın bu ifadelerinin hemen arkasından Hürriyet'te, "Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" başlıklı bir haber yayımlandı

Hürriyet talimatı Erdoğan’dan aldı: “Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4’ü CHP üyesi”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Montrö bildirisi”nin ardından bugün (5 Nisan) akşam saatlerinde basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Boğazlar’da egemen olunmadığını ifade eden Erdoğan Kanal İstanbul’u “Boğazlar’daki egemenliği güçlendirecek bir proje” olarak değerlendirdi.

“Yakın zamanda yazılı ve görsel medyada göreceksiniz”

Erdoğan bildiriyi imzalayan emekli amiralleri ve yakınlarını “Bu 104 kişinin içerisinde bizzat Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesi olan; kendisi, karısı, yeğeni, oğlu, şusu, busu olanlar var. Siz bunları da yakın zamanda yazılı ve görsel medyada göreceksiniz” diye hedef gösterdi. Erdoğan’ın bu ifadelerinin hemen arkasından Hürriyet’te, “Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4’ü CHP üyesi çıktı” başlıklı bir haber yayımlandı.

Hürriyet ilk yaptığı “haberde” emekli amirallerin ve yakınlarının isimlerini verirken, daha sonra “haberi” güncelleyerek yakınlarının isimlerini kaldırdı.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur