Hakkında soruşturma açılan Genco Erkal: “İnsanların düşünceleri nedeniyle hapis yatmasına, yoksulları daha da yoksul kılan bu düzene karşıyım”

Usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal, hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında avukatları ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na giderek ifade verdi. İfadesinde politikaya ilişkin görüşlerini sosyal medya hesabından paylaştığını aktaran Genco Erkal, "İnsanların düşünceleri nedeniyle hapis yatmasına, yoksulları daha da yoksul kılan bu düzene karşıyım" dedi

Hakkında soruşturma açılan Genco Erkal: “İnsanların düşünceleri nedeniyle hapis yatmasına, yoksulları daha da yoksul kılan bu düzene karşıyım”

Usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal, hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında avukatları ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na giderek ifade verdi.

İfadesinde politikaya ilişkin görüşlerini sosyal medya hesabından paylaştığını aktaran Genco Erkal, “Ben hakaretin hiçbir şeye çözüm olmayacağını düşünürüm. Hiçbir zaman hakaret yoluna başvurmam.  Bunu kendime yakıştırmam. Evet ben Cumhurbaşkanlığı sistemine, çevre katliamına, laik bir ülkede sürekli din olgusunu siyasi malzeme olarak kullanılmasına, ifade özgürlüğünün kısıtlanmasına, insanların düşünceleri nedeniyle hapis yatmasına, yoksulları daha da yoksul kılan bu düzene karşıyım. Buna ilişkin görüşlerimi de eleştiri sınırları içerisinde aktarıyorum. Paylaşımlarımda suç unsuru yoktur” ifadelerini kullandı.

“Başkanlık sistemine karşıyım”

Adliye çıkışı açıklama yapan Erkal “Başkanlık sistemine karşıyım. İfade özgürlüğünün kısıtlanmasına, insanların düşünceleri yüzünden hapis yatmasına karşıyım. Doğanın yok edilmesine, betonlaşmaya karşıyım. Yoksulları daha yoksul kılan çarpık ekonomik düzene karşıyım” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur