Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 75. gününde

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kayyum rektör Melih Bulu'ya karşı nöbetin 75. gününde bir kez daha "Kayyumluk" binasına sırtlarını döndü

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 75. gününde

Fotoğraf: @yunusunbabasi

Boğaziçi Üniversitesi’nin tüm bileşenlerinin kayyum rektör Melih Bulu’ya yönelik protesto eylemleri sürüyor. Boğaziçili akademisyenler, bugün de (16 Nisan) Rektörlük binasına sırtlarını dönerek Bulu’yu protesto etti.

Akademisyenler nöbetlerinin 75. gününde de “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Ayrıca bugün Toplumsal Hukuk, Youtube etkinliğinde gözaltı ve tutuklamalar başta olmak üzere yaşanan hak ihlalleri saat 20.00’de konuşulacak. Etkinlik canlı yayımlanacak. Stajyer Avukat Görkem Göcen’in moderatör olacağı etkinlikte Konuşmacılar Avukat Arkın Hürtaş ve Boğaziçi direnişçisi Şilan Delipalta.

Bugünkü bir başka çevrimiçi etkinlik de Boğaziçi Üniversitesi Sosyalist Fikir Kulübü tarafından yapılıyor. Saat 19.00’da Zoom üzerinden “Boğaziçi’nden Türkiye’ye, Türkiye’den Dünyaya: Direniş Her Yerde!” programı kapsamında Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Zuhal Okuyan halkçı yönetimi ve Türkiye’deki sosyalist belediyecilik deneyimlerini konuşacak.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur