Boğaziçi direnişçisi Şilan Delipalta: “İki ay özgürlüğümden mahrum bırakılsam da kendimi hiç güçsüz hissetmedim”

2 Şubat günü Kadıköy'deki Doğu ve Selo'ya özgürlük eyleminde gözaltına alınıp 4 Şubat gecesi çıkartıldığı mahkemede tutuklanan Şilan Delipalta Sendika.Org'a konuştu. Delipalta, yalnız hissetmediğini söyleyerek Cezaevi çıkışında onu karşılayan arkadaşlarını ve bugün kadınlarla bir araya gelmenin mutluluğunu anlattı

Boğaziçi direnişçisi Şilan Delipalta: “İki ay özgürlüğümden mahrum bırakılsam da kendimi hiç güçsüz hissetmedim”

Kadıköy’de 2 Şubat günü yapılan “Doğu ve Selo’ya özgürlük” eyleminde gözaltına alınıp 4 Şubat’ı 5 Şubat’a bağlayan gece çıkartıldığı mahkemede tutuklanan 2 üniversiteliden biri Şilan Delipalta, Sendika.Org’a konuştu. Delipalta, Bakırköy Cezaevi’nde 57 gün kaldı. Kartal Adliyesi’nde 2 Nisan günü tutuklu Anıl Akyüz ile dosyada adı geçen toplam 23 yurttaş hakim karşısına çıktı. Adliye’den tahliye kararını öğrenen Delipalta’nın ailesi ve arkadaşları Bakırköy Cezaevi’ne gittiler.

Delipalta, 2 Nisan Cuma gecesi Bakırköy Cezaevi önünde karşılandı. Şilan Delipalta, Cezaevi’nden ayrıldıktan sonra bugün (5 Nisan) İstanbul Kadıköy’de Mor Mekan’da kadınlarla buluştu. Burada Sendika.Org’a konuşan Delipalta, yalnız kalmadığını belirterek, kadınlarla bir araya geldiği için mutlu olduğunu anlattı. Ailesiyle beraber vakit geçirdiğini, bugün de arkadaşlarıyla buluşmak için Kadıköy’e geldiğini belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur