Ücretlerini alamayan işçiler inşaat vincini işgal etti

İstanbul Etiler’de yapılan Murat Beyaz İlkokulu inşaatında Zara Yapı bünyesinde çalışan inşaat işçileri aylardır ücretlerinin eksik yatırıldığını tüm görüşmelere rağmen durumun düzeltilmediğini belirtip kule vincini işgal etti

Ücretlerini alamayan işçiler inşaat vincini işgal etti

İstanbul Etiler’de yapılan Murat Beyaz İlkokulu inşaatında Zara Yapı bünyesinde çalışan inşaat işçileri aylardır ücretlerinin eksik yatırıldığını tüm görüşmelere rağmen durumun düzeltilmediğini belirtip kule vincini işgal etti.

İstanbul Valiliği’ne bağlı Proje Koordinasyon Birimi ve kaymakamlık ile daha önce görüştüklerini ancak sorunlarının çözülmediğini ifade eden işçiler, sorunları çözülene kadar vincin üzerinden inmeyeceklerini ifade etti.

Dev Yapı-İş Sendikası sosyal medyada yaptıkları paylaşımda video yayımlayarak şu açıklamayı yaptı:

Devletin tüm kurumlarının gözü önünde gerçekleşen çift bordro uygulaması inşaat işçilerinin haklarının gasp edilmesine yol açıyor. Maaşın asgari ücret kısmını yatıran firma geri kalan elden kısmı aylardır ödemiyor. Yasalara göre bu suç ama ilgili kurumlar göz yumduğu için inşaat patronları primleri eksik gösterip arta kalan parayı kasalarına atarak hem devletten hem de işçilerin geleceğinden çalıyor. Yıllardır inşaat şantiyelerinde ki bu duruma müdahale ediyoruz. İlgili kurumlar üzerine düşeni yapmıyor. İşçileri patronların insafına terk etmeyeceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur