Perihan Pulat’ı yitirdik: Tüm direnişlerde ön saftaydı, 2018’de polis saldırısında yaralanmıştı

Ankara'da verdiği mücadelelerle tanınan Yüksel Direnişçisi ve eski Sayıştay Hakimi Perihan Pulat, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yüksel Direnişi sırasında polisin saldırısında yaralanan ve o günden beri eski sağlığına kavuşamayan Pulat, solunum yetmezliği rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

Perihan Pulat’ı yitirdik: Tüm direnişlerde ön saftaydı, 2018’de polis saldırısında yaralanmıştı

Ankara’da verdiği mücadelelerle tanınan Yüksel Direnişçisi ve eski Sayıştay Hakimi Perihan Pulat, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yüksel Direnişi sırasında polisin saldırısında yaralanan ve o günden beri eski sağlığına kavuşamayan Pulat, solunum yetmezliği rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Veli Saçılık, Pulat’ın ölümünün ardından 2018 yılındaki polis saldırısının görüntülerini paylaşarak, “Perihan Pulat bu alçak saldırı sonrası bir daha hiç iyileşmedi ve bugün hayatını kaybetti. Sayıştay Hakimliğinden emekliydi ama insanlıktan hiç emekli olmadı. Bu dünyadan Perihan Pulat geçti” paylaşımında bulundu.

Yüksel Direnişi’nin 539. günü olan 1 Mayıs’ta polisin şiddetine maruz kalan Pulat’ın yüzünde ciddi şişlikler ve yaralar oluşmuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur