Kürşat Ayvatoğlu’na ev hapsi verildi, Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti

Lüks araçta uyuşturucu kullandığı görüntüleri üzerine gözaltına alınıp "pudra şekeri" savunmasıyla serbest bırakılan; daha sonra "uyuşturucu madde ticaretinden" yeniden gözaltına alınan eski AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu'na ev hapsi verildi

Kürşat Ayvatoğlu’na ev hapsi verildi, Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti

Lüks araçta uyuşturucu kullandığı görüntüleri üzerine gözaltına alınıp “pudra şekeri” savunmasıyla serbest bırakılan; daha sonra “uyuşturucu madde ticaretinden” yeniden gözaltına alınan eski AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu’na ev hapsi verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayvatoğlu hakkında verilen ev hapsi kararına itiraz etti.

Ankaragazetecisi.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre, serbest bırakıldıktan sonra önceki gün yeniden gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemeleri tamamlandı. Ayvatoğlu ile birlikte toplam 6 şüpheli akşam saatlerinde Ankara Adliyesi’ne şevk edildi. Şüphelilerden üçünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan ikisinin ise Ayvatoğlu’na kokaini temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi.

Kokain kullandığını itiraf etti

Alınan bilgiye göre, Kürşat Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf ettiği belirtildi. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişinin de ismini verdiği kaydedildi. Bu şüpheli ifade üzerine gözaltına alındı.

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. Fıkrasında yer alan uyuşturucu ticareti ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise uyuşturucu kullanmayı özendirmek ile suçlandığı belirtildi. Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun ev hapsi şartıyla adli kontrol altına alınmasına karar verdi.

Diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

Başsavcılık’tan itiraz

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, serbest bırakma kararına itiraz etti, şu açıklamayı yaptı:

Başsavcılığımız tarafından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen ve sorguları yapılan şüpheliler Hamza Kürşat Ayvatoglu ile Ayhan Orhun hakkında ev hapsi, diğer şüpheliler hakkında yurt dışı çıkış yasağı adli kontrol tedbirine karar verilmiş olup C. Başsavcılığımız tarafından karara karşı derhal itiraz edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur