Koronavirüs risk haritası güncellendi: “Ramazanda lokantalar paket servis çalışacak, kırmızı kategorideki illerde hafta sonu yasakları geri gelecek”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Kabinenin ana gündem maddesini Mart ayı başından beri yükselişte olan koronavirüs vakaları oluşturdu. Buna göre kırmızı kategorideki illerde hafta sonu yasakları geri geldi. Ramazan ayı boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacak

Koronavirüs risk haritası güncellendi: “Ramazanda lokantalar paket servis çalışacak, kırmızı kategorideki illerde hafta sonu yasakları geri gelecek”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Kabinenin ana gündem maddesini Mart ayı başından beri yükselişte olan koronavirüs vakaları oluşturdu. Yeni Anayasa, TCMB Başkanı’nın görevden alınmasının ardından TL’deki değer kaybı gibi konular da diğer gündemleri oluşturdu.

“Ramazanda lokantalar kapanacak, haftasonu yasakları geri gelecek”

Koronavirüs risk haritasının güncellendiğini ifade eden Erdoğan, yüksek riskli il sayısının 58’e çıktığını açıkladı. Yeni koronavirüs önlemleri ise şöyle sıralandı:

  1. Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.
  2. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek
  3. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecek.
  4. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek.
  5. Ramazan ayı boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.
  6. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacak.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur