Kadınlar Adana, Antalya ve Didim’de İstanbul Sözleşmesi için eylemdeydi

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden Tayyip Erdoğan imzalı gece yarısı kararnamesi ile çekilmesinin ardından kadınlar ülkenin dört bir yanında sokağa çıkmaya devam ediyor

Kadınlar Adana, Antalya ve Didim’de İstanbul Sözleşmesi için eylemdeydi

Antalya

Antalya Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar saat 18.00 ile 19.00 arasında Attalos Meydanı’nda yaşam nöbeti için buluştu.  Sabah saatlerinde platform üyelerini arayıp “Oturma eylemi yaparsanız para cezası keseriz” diyen polis aynı zamanda gökkuşağı bayrağı da getiremeyeceklerini söyledi. Buna rağmen kadınlar Attalos Meydanı’nda bir araya geldi. Gökkuşağı bayraklarının da taşındığı eylemde polis kitleyi çembere alarak dışarıdan eyleme katılmak isteyen kadınları engellemeye çalıştı. Kadınlar polisin engellemesine rağmen kitle ile buluştu. Alanda erkek şiddeti sonucu hayatını kaybeden 14 kadının hikayesi okundu. Kadınların nöbeti cuma ve cumartesi günü de devam edecek.

Didim

Kadınlar, Didim Kadın Platformu’nun çağrısıyla saat 12.00 ile 13.00 arası Didim Kent Meydanı’nda oturma eyleminde buluştu. Kadınlar dün de oturma eyleminde bir araya gelmişlerdi. Didimli kadınların eylemi cuma ve cumartesi günü de devam edecek. Cumartesi günü eylem sonrası konvoy yapacaklar.

Adana

Adana Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar saat 16.00’da Akkapı Güney Yıldız Parkı’nda buluştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur