Halkevleri Genel Başkanı Merttürk, Adana Newroz’undaydı: “Faşizme cevabı direnerek, dayanışmayla vereceğiz”

Coşkulu kalabalığa seslenen Merttürk, ülkede her sabaha ayrı bir saldırıyla uyanıldığını ancak bunun karşısında direnişin de eksik olmadığını belirterek, “Asla teslim olmayacağız, izin vermeyeceğiz, sonuna kadar direneceğiz” dedi

Halkevleri Genel Başkanı Merttürk, Adana Newroz’undaydı: “Faşizme cevabı direnerek, dayanışmayla vereceğiz”

Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk, Adana’daki Newroz kutlamalarına katıldı. Coşkulu kalabalığa seslenen Merttürk, ülkede her sabaha ayrı bir saldırıyla uyanıldığını ancak bunun karşısında direnişin de eksik olmadığını belirterek, “Asla teslim olmayacağız, izin vermeyeceğiz, sonuna kadar direneceğiz. Tıpkı bugün olduğu gibi, 8 Mart’larda olduğu gibi, İstanbul Sözleşmesi’ne göz dikildiğinde olduğu gibi, hakkımızın gasp edilmesinde olduğu gibi, irademizin yok sayılmasında olduğu gibi, faşizme cevabı direnerek, dayanışmayla, mücadeleyle vereceğiz” dedi.

Merttürk şöyle konuştu:

Artvin’den, İzmir’den, Mersin’den, İstanbul’dan direniş selamlarını getirdik. Dostlar, konuşmamıza başlamadan önce, başta Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş olmak üzere, halkların eşitliği, özgürlüğü için direnen, direndikleri için tutsak edilen, aramızdan koparılmaya çalışılan tüm devrimci tutsaklara selam gönderiyoruz.

Tüm devrimci tutsaklar onurumuzdur. Newroz ateşini kısmak isteyenler, Newroz’un coşkusunu söndürmek isteyenler günlerdir bizimle uğraşıyor. HDP kapatılmaya çalışılıyor. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliği düşürüldü, bugün gözaltına alındı. İstanbul Sözleşmesi bir günde feshedildi. Merkez Bankası’nın başkanı yine bir gecede atandı. Her güne gözümüzü başka bir baskıyla açıyoruz. Biliyoruz ki bir yıldır pandemiyle mücadele etmeyenler, pandemiyi fırsata çevirerek muhalefeti yönetmeye, muhalefeti bastırmaya çalışıyor. Ama asla teslim olmayacağız, izin vermeyeceğiz, sonuna kadar direneceğiz. Sokaklarda, alanlarda mücadeleyle cevabımızı vereceğiz. Tıpkı bugün olduğu gibi, 8 Mart’larda olduğu gibi, İstanbul Sözleşmesi’ne göz dikildiğinde olduğu gibi, hakkımızın gasp edilmesinde olduğu gibi, irademizin yok sayılmasında olduğu gibi, faşizme cevabı direnerek, dayanışmayla, mücadeleyle vereceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur