Direnen SML Etiket işçilerine polis tacizi: “Fabrika önünde çadır kuramazsınız”

SML Etiket fabrikası işçileri direnişlerinin 27. gününde fabrika önünden bir mesaj yayımladı. Polis işçilerin fabrika önünde kurdukları çadırı kaldırtmak istedi. Ancak işçiler istedikleri yerde çadır kurabileceklerini ifade ederek çadırı kaldırmadı. Kamuoyunu direnişe destek vermeye çağıran işçiler, "Emek ve onur mücadelemizden geri adım atmayacağız" dedi

Direnen SML Etiket işçilerine polis tacizi: “Fabrika önünde çadır kuramazsınız”

İstanbul Beylikdüzü Haramidere Sanayi Sitesi’nde bulunan, Zara ve H&M gibi uluslararası markalara üretim yapan SML Etiket fabrikasında çalışan 22 işçi, “küçülme” gerekçesiyle 28 Ocak’ta işten atıldı. Bu karar üzerine Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (DEV TEKSTİL) üyeleri fabrika önünde çadır kurarak direnişe geçti.

İşçiler direnişlerinin 27. gününde fabrika önünden bir mesaj yayımladı. Polis işçilerin fabrika önünde kurdukları çadırı kaldırtmak istedi. Ancak işçiler istedikleri yerde çadır kurabileceklerini ifade ederek çadırı kaldırmadı. Kamuoyunu direnişe destek vermeye çağıran işçiler, “Emek ve onur mücadelemizden geri adım atmayacağız” dedi.


Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur