Okullar açılıyor, öğretmenler aşılanmadı: “Bakan aşı olunca eğitim emekçileri de aşılanmış sayılıyor mu?”

Okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu söyleyen Ziya Selçuk "Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik" dedi. Ancak eğitim emekçileri hala aşılanmadı, aşının nerede olduğu ve ne zaman yapılacağı da muamma

Okullar açılıyor, öğretmenler aşılanmadı: “Bakan aşı olunca eğitim emekçileri de aşılanmış sayılıyor mu?”

Eğitim Sen, Türkiye’nin pek çok kentinde İl Sağlık Müdürlükleri önünde basın açıklamaları yaparak okullarda yüz yüze eğitime geçilirken eğitim emekçilerinin neden hâlâ aşılanmamış olduğunu sordu.

Tüm eğitim emekçilerinin yüz yüze eğitim başlamadan aşılanması ve okulların sağlıklı bir şekilde açılması gerektiğini belirten Eğitim Sen üyeleri, önceki gün kameralar karşısına geçip aşı yaptırarak okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a da “Bakan aşı olunca eğitim emekçileri de aşı olmuş oluyor mu? Aşı nerede?” diyerek tepki gösterdi.

Bakan Selçuk “Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik” demişti ancak eğitim emekçileri ne kendilerine bir aşı takvimi bildirildiğini ne de e-nabız uygulamasında bir açıklama görebildiklerini belirtiyor.

İstanbul

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur