Maden Mühendisi Canan Tosun’a şiddet uygulayan Terzi Mermer’in patronu Fatih Uygun gözaltında

Marmara Adası’nda Terzi Mermer şirketinde çalışan maden mühendisi Canan Tosun, patronu Fatih Uygun tarafından darp edildi. Uygun'un kolunu kırdığını ifade eden Tosun, bu sırada kendisini cinsel şiddet ve ölümle tehdit ettiğini de ekledi. Gözaltına alınan fail Uygun serbest bırakılmasının ardından akşam saatlerinde yeniden gözaltına alındı

Maden Mühendisi Canan Tosun’a şiddet uygulayan Terzi Mermer’in patronu Fatih Uygun gözaltında

Marmara Adası’nda Terzi Mermer şirketinde çalışan maden mühendisi Canan Tosun, patronu Fatih Uygun tarafından darp edildi. Uygun’un kolunu kırdığını ifade eden Tosun, bu sırada kendisini cinsel şiddet ve ölümle tehdit ettiğini de ekledi. Uygun tüm bunlara rağmen serbest bırakıldı.

Tosun, darp raporu almak için gittiği hastanede çektiği videoda Uygun tarafından maruz kaldığı şiddeti anlattı.

Bir kolu alçıda olan ve yüzünde morluklar oldu görülen Tosun yaşadığı şiddet ve tehdidi şöyle kaydetti:

Fatih Uygun tarafından, önceki gün tartıştık, tartışmamızın ardından sonraki gün beni fabrikada yalnız yakaladı. Ve fabrikada yalnız yakaladıktan sonra bütün kapılar kilitledi. Bütün kapıları kilitledikten sonra ilk önce geldi ve bana yumrukla saldırdı.

Uygun, cinsel şiddet uygulamakla tehdit etti

Fail erkeğin ardından kendisini yere yatırdığını ve cinsel şiddet uygulamakla tehdit ettiğini söyleyen Canan Tosun, şiddetin devamını anlattı:

Ben oradan zorla kaçtım ve onun dayısı camları kırıp içeri girip beni kurtardı. Sonra fabrikanın önünde çamurlara düştüm. Çamurlara düştüm ve arabayı üstüme sürdü beni öldürmek için. Beni bıçakla kovaladı. Fabrikanın içine girdim işletmeye. İşletmede de, bütün işçiler beni onun elinden alamadı.

Maden Mühendisleri Odası: “Fatih Uygun derhal tutuklansın”

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, “Marmara Adası’nda bir mermer ocağında çalışan Maden Mühendisi Canan Tosun, işvereni tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır. Meslektaşımızla iletişime geçilmiştir. Şiddet uygulayan Fatih Uygun derhal tutuklansın. Üyemiz Canan Tosun tarafından olay hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Maden Mühendisleri Odası olarak meslektaşımızın yanındayız. Hiç bir meslektaşımız yalnız değildir!” açıklaması yaptı.

Uygun yeniden gözaltına alındı

Canan Tosun’a şiddet uygulayan Fatih Uygun yeniden gözaltına alındı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur