Kayınbaba savunmada: Bir gecede çöpe atılan damat, CHP “Kimler susturuyor?” diye sorunca kıymete bindi

CHP'nin Merkez Bankası rezervlerindeki kara tabloya dikkat çekerek "Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?" diye sorması üzerine Tayyip Erdoğan ve önde gelen AKP kadroları, 100 gündür adını anmadıkları eski bakan Berat Albayrak'ı hatırlayıp savunmaya geçti

Kayınbaba savunmada: Bir gecede çöpe atılan damat, CHP “Kimler susturuyor?” diye sorunca kıymete bindi

8 Kasım 2020’de İnstagram hesabından istifasını duyuran ve sessizliğe gömülen Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak nihayet partisi ve parti lideri kayınbabası Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3,5 ay sonra hatırlandı. Sadece Erdoğan değil bütün AKP kadroları Albayrak’ı savunmaya geçti.

Partisinin İzmir kongresinde konuşan Erdoğan, “Berat Bey’in ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği ‘damat’ sıfatının, birikimi, gayreti ve başarısının önüne geçirilmiş olmasıdır. Ülkemizin en büyük kazanımlarının altında Berat Albayrak’ın imzası var. Bunlar başarıldığı için kuduruyorlar” dedi.

Erdoğan, istifasından bugüne Albayrak’ın ekonomideki kötü gidişatın sorumlusu olarak gösterilmesine sessizce onay veren kendisi değilmiş gibi damadını savundu: “Türkiye’nin son dönemde enerji alanında attığı adımların temelinde Berat Bey’in bakanlığı döneminde yaptığı stratejiler yer alıyor. Bunu başardığı için çıldırıyorlar. Ülkemizin en büyük kazanımlarının altında Berat Albayrak’ın imzası var.”

CHP’nin 7 sorusu

Adeta bir gecede çöpe atılan, istifa ettiği günden bugüne partisi ve iktidara yakın medya organları tarafından yok muamelesi yapılan Albayrak’ın 100 küsur gün sonra hatırlanmasının nedeni ise CHP Genel Merkezi’nin dün (21 Şubat) resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım.

“Türkiye’nin gerçek gündemi ekonomik buhrandır. AKP’nin ekonomi yönetimi gelinen noktada ülkemiz için bir ‘ulusal güvenlik’ sorunu haline gelmiştir. Merkez Bankası’nın rezervlerinin tamamı satılmış, net rezervi eksi 47 milyar dolara kadar düşmüştür” hatırlatmasında bulunan CHP, “Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?” diyerek şu 7 soruyu yöneltmişti:

  1. 128 milyar dolar nereye ve kimlere gitti?
  2. Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi?
  3. Dolar 8 liranın üzerine neden çıktı? Kimler kazandı? Millet ne kaybetti?
  4. Berat Albayrak neden istifa etti?
  5. İstifası neden haber dahi yapılmadı?
  6. Bunların hesabının sorulmasını kimler engelliyor?
  7. Bakan Albayrak’ı kimler susturuyor?

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur