İstanbul’daki üniversite dayanışmalarından deklarasyon: “Bundan sonrası hepimizde”

İstanbul’daki üniversite dayanışmaları, "Melih seni göndereceğiz, arkadaşlarımızı alacağız!" diyerek İstanbul Tabip Odası'nda "Bundan sonrası hepimizde" deklarasyon açıklamasını yaptı

İstanbul’daki üniversite dayanışmalarından deklarasyon: “Bundan sonrası hepimizde”

Bugün (22 Şubat) saat 13:00’te İstanbul Tabip Odası’nda İstanbul’daki tüm üniversite dayanışmaları bir araya gelerek, #BundanSonrasıHepimizde diyerek deklarasyon açıkladı.

Basın metnini okuyan üniversiteli şunları kaydetti:

Açık açık söylüyoruz: Üniversitelerdeki tüm rektörler birer kayyumdur. Ve üniversitenin bütün bileşenleri demokratik yollarla söz sahibi olmadıkça bu durum baki kalacaktır. Melih Bulu’nun kayyum olarak atanması üniversitelerimizi özgürleştirmek adına başlayan direnişimize bir kıvılcım olmuştur. Akademiye takılan kelepçelerin üniversite kapılarımıza da somut olarak takılmasıyla üniversitelerimizi özgürleştirmek istediğimiz yeniden, kuvvetlice ortaya çıkmıştır. Evet, mesele yalnızca Boğaziçi’nin meselesi değildir.

Kayyum rektörün atanmasıyla başlayan protesto sürecinde sessiz kalmayan-kabul etmeyen her kesime yönelik başlatılan karalama ve linç kampanyası hiçbir karşılık bulamamış, aksine, bizlerin haklılığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Melih Bulu’nun kayyum olarak atanmasıyla başlayan Boğaziçi Direnişi süresince birçok üniversitede dayanışmalar kurulmuş, var olan dayanışmalar güçlenmiştir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur