Gülüşün çok şey anlatıyor

Garê'de yaşanan ölümler Erdoğan'ın keyifle gülmesine engel olmadı. Altyazıda "Gara'da PKK katliamı: 13 şehit" ekranda ise Erdoğan'ın gülen yüzünün olduğu görüntü, aynı gün kaldırılan cenazelerde tabut başındaki insanların görüntüleri ile yan yana getirildi ve sosyal medyada çok sayıda paylaşıma konu oldu

Gülüşün çok şey anlatıyor

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Rize 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Konuşmasında Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarında düzenlenen ve PKK’nin alıkoyduğu 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan Garê operasyonuna geniş yer ayıran Erdoğan, konuşmasının devamında yine muhalefeti hedef gösterdi.

Hem dışarıya hem de içeriye seslenen Erdoğan, vaktiyle ABD başkanı George W. Bush’un “Ya bizden yanasınız ya teröristlerden” şeklindeki tehditkâr söylemini hatırlatan bir vurguyla “Herkesin önünde iki yol var” diyerek şunları söyledi:

Gara’da yaşanan bu katliamdan sonra artık hiçbir ülke, kuruluş, yapı ve kişi, Türkiye’nin Irak ve Suriye harekatlarını sorgulayamaz. Bu katliamı yapanlar kör bir şekilde kendilerine destek verenlerden güç alıyor. Bundan sonra herkesin önünde iki yol var. Ya Türkiye ile birlikte hareket edip teröre karşı amasız, fakatsız, lakinsiz tavır alacaklar ya da bu eli kanlı terör örgütünün her cinayetinin ortağı olarak önce vicdanlarda, ardından uluslararası platformlarda hesap verecekler.

İki fotoğraf

Ne var ki Garê’de yaşanan ölümler Erdoğan’ın keyifle gülmesine engel olmadı. Altyazıda “Gara’da PKK katliamı: 13 şehit” ekranda ise Erdoğan’ın gülen yüzünün olduğu görüntü, aynı gün kaldırılan cenazelerde tabut başındaki insanların görüntüleri ile yan yana getirildi ve sosyal medyada çok sayıda eleştiriye konu oldu.

Erdoğan daha önce de asker tabutuna yaslanarak yaptığı seçim kampanyası konuşmaları ile tepki çekmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur