Erdoğan hakaret etti, Kılıçdaroğlu yanıt verdi: “Kontrolünü kaybetti”

Tayyip Erdoğan, Garê operasyonunda PKK’nin alıkoyduğu 13 kişinin yaşamını yitirmesinden kendisini sorumlu tutan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “Ya sen ne yüzsüzsün ya. Sende yüz var mı ya? Terbiyesiz herif” diyerek hakaret etti. Kılıçdaroğlu ise Erdoğan’ın kontrolünü kaybettiğini belirterek “O beş sorunun cevabını mutlaka senden alacağım” dedi

Erdoğan hakaret etti, Kılıçdaroğlu yanıt verdi: “Kontrolünü kaybetti”

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Garê operasyonunda PKK’nin alıkoyduğu 13 kişinin yaşamını yitirmesinden kendisini sorumlu tutan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etti.

Kılıçdaroğlu, dün (16 Şubat) partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” demişti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN 5 GARÊ SORUSU: “BU İŞİN SORUMLUSU KİM?”

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Ankara 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada hakaretler eşliğinde yanıt verdi:

Bay Kemal acaba sen o Diyarbakır Anneleri’nin feryatlarını duydun mu? Utanmadan, sıkılmadan 13 şehidimizle ilgili olarak ‘Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ diyorsun. Ya sen ne yüzsüzsün ya. Sende yüz var mı ya? Sen nasıl oluyor da beş yıldır, altı yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere, ‘Bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ nasıl diyorsun ya? Terbiyesiz herif. Sana Millî Savunma Bakanımı gönderiyorum, sana İçişleri Bakanımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye, ya sen bunlara layık değilsin. Ve utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanı’na fatura kesmeye kalkıyorsun.”

Kılıçdaroğlu: “İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir”

Erdoğan’ın hakaretlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmedi. Kılıçdaoğlu, Twitter hesabından “İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir” notuyla kısa bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip ‘terbiyesiz’ bile diyor. Niçin söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Ve kendisine beş soru sordum. Şehit aileleri adına sordum. Milletimiz adına sordum. Beş soruya cevap ver dedim. En azından toplum neyin ne olduğunu öğrensin diye. Sen tüm bunları bırakıp bana hakaret ediyorsun. Hangi gerekçeyle hakaret ediyorsun? İşin reklamına kaçıyorsun. Ben, 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. Ve yine sana söylüyorum: O beş sorunun cevabını mutlaka senden alacağım.

CHP’li Özel’den 22 saniyelik basın toplantısı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Meclis’te yaptığı 22 saniyelik basın toplantısıyla Erdoğan’a yanıt verdi:

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı tüm iftira, hakaret ve küfürleri kendisine aynen iade ediyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur