Elit İşcan’a cinsel saldırıdan hapis cezası istenen Efecan Şenolsun beraat etti

Oyuncu Efecan Şenolsun’un, dizi setinde Oyuncu Elit İşcan‘a yönelik hakaretleri ve cinsel saldırıda bulunması nedeniyle yargılandığı davanın altıncı duruşması Kartal'da Anadolu Adliyesi’ndeki 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. "Cinsel saldırı" ve "alenen hakaret" suçlarından 7 yıl 9 buçuk aydan 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanana sanık Efe Şenolsun beraat etti

Elit İşcan’a cinsel saldırıdan hapis cezası istenen Efecan Şenolsun beraat etti

Oyuncu Efecan Şenolsun’un, dizi setinde Oyuncu Elit İşcan‘a yönelik hakaretleri ve cinsel saldırıda bulunması nedeniyle yargılandığı davanın altıncı duruşması Kartal’da Anadolu Adliyesi’ndeki 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Elit İşcan’a “cinsel saldırı” ve “alenen hakaret” suçlarından 7 yıl 9 buçuk aydan 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanana sanık Efe Şenolsun beraat etti.

Avukat Meriç Eyüboğlu duruşma sonrasında açıklamalarda bulundu. Av. Eyüboğlu, herhangi bir gerekçe açıklanmaksızın beraat kararı verildiğini şöyle açıkladı:

Beraat kararı verildi mahkemede maalesef. Oysa geçen hafta umutluyduk aslında. Çünkü savcı cezalandırılması yönünde mütalaa vermişti cinsel saldırı nedeniyle Efecan Şenolsun’a. Oysa yine erkek yargı, aslında çok tanıdık bizim açımızdan. Çok alışık olduğumuz erkek yargı tecelli etti ve herhangi bir gerekçe de açıklanmaksızın beraat kararı ile dışarı çıktı, bu kadar uzun süren bir yargılanmanın sonucunda. Karşı taraf çok saldırgandı. Sadece içeride olan bizlerin değil, sizlerin sosyal medyadaki paylaşımlara yönelik çok aşağılayıcı ifade kullandı. Özellikle avukat arkadaş. Feminizmden erkek şiddetine, mor kullanmamızdan taleplerimize kadar pek çok şeyi anlamamış, cahilce, doğru düzgün ifade edemeden, ama çok saldırgan bir biçimde malzeme olarak bunları üzerimize püskürttü.

EFECAN ŞENOLSUN’A ELİT İŞCAN’A CİNSEL SALDIRIDAN HAPİS CEZASI İSTENDİ

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur