El-Bab’da patlama: Bir asker yaşamını yitirdi

Suriye’nin kuzeyindeki El-Bab’da el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği sırada infilak etmesi sonucu bir asker yaşamını yitirdi

El-Bab’da patlama: Bir asker yaşamını yitirdi

Suriye’de TSK ve cihatçı grupların kontrolündeki “Fırat Kalkanı” bölgesinde yer alan El-Bab’da yaşanan patlama sonucu bir asker yaşamını yitirdi.

Londra merkezli muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), bu sabah Hamza Tümeni karargâhının girişinde tuzaklanmış el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği sırada infilak ettiğini ve patlama sonucu bir Türk subayının yaşamını yitirdiğini bildirdi.

El-Bab’da patlama sonucu yaşamını yitiren askere ilişkin resmi açıklama Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek tarafından yapıldı.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Twitter hesabından “Suriye’de el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği sırada Dazkırı İlçesi Aşağıyenice Köyü nüfusuna kayıtlı J. Asb. Kd. Bçvş. Süleyman Demirel şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” paylaşımında bulundu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur