Boğaziçi Hukuk Fakültesi Dekanı Selami Kuran, Barış Bildirisi imzacılarının ihraçları için oy kullanmış

Barış Bildirisi İmzacısı Hukukçular, Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni kurulan Hukuk Fakültesi'ne dekan olarak atanan Selami Kuran hakkında açıklama yayımlayarak, Selami Kuran'ın, Barış Bildirisi'ne imza atmış akademisyenlerin işlerinden edilmesinden yana oy kullandığını belirttiler. Açıklamada, "Gece yarısı kurulan bir fakülteye dekan olarak atanmasında şaşırtıcı hiçbir şey yoktur" dediler

Boğaziçi Hukuk Fakültesi Dekanı Selami Kuran, Barış Bildirisi imzacılarının ihraçları için oy kullanmış

Barış Bildirisi İmzacısı Hukukçular, Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni kurulan Hukuk Fakültesi’ne dekan olarak atanan Selami Kuran hakkında açıklama yayımladı. Açıklamada, “Gece yarısı kurulan bir fakülteye dekan olarak atanmasında şaşırtıcı hiçbir şey yoktur” dediler. Hukukçular açıklamalarında Selami Kuran’ın, Barış Bildirisi’ne imza atmış akademisyenlerin işlerinden edilmesinden yana oy kullandığını belirterek şunları söylediler:

Bizler, Barış Bildirisine imza atmış hukukçular olarak, Boğaziçi Üniversitesi’nde hukuk fakültesi kurulmasına ilişkin kararı ve bu fakülteye Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selami Kuran’ın dekan olarak atandığını üzüntüyle öğrendik. Ne var ki Kuran’ın isminin, Boğaziçi Üniversitesi’nde, üniversite özerkliği ile üniversitenin kapasite ve ihtiyaçları hiçe sayılarak keyfi bir şekilde kurulmasına karar verilen hukuk fakültesiyle yan yana gelmesini hiç şaşırtıcı bulmadık.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur