Beyza Buldağ “halkı kin, nefret, düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik”ten tutuklandı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde okuyan Beyza Buldağ bu sabah (7 Şubat) İzmir'de evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Buldağ, Boğaziçi direnişi ile ilgili @boundayanisma hesabını yönetmek, Cumhurbaşkanı'na hakaret ve halkı kin, nefret, düşmanlığa ve suç işlemeye tahrik etme suçlamalarıyla suçlanıyor. Buldağ "halkı kin, nefret, düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik"ten tutuklandı

Beyza Buldağ “halkı kin, nefret, düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik”ten tutuklandı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde okuyan Beyza Buldağ bu sabah (7 Şubat) İzmir’de evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Buldağ, Boğaziçi direnişi ile ilgili @boundayanisma hesabını yönetmek, Cumhurbaşkanı’na hakaret ve halkı kin, nefret, düşmanlığa ve suç işlemeye tahrik etme suçlamalarıyla suçlanıyor.

Dosyadaki tek “delil” telefonunun son iki hanesi

Buldağ sorgulanmak üzere İzmir’den İstanbul’a getirildi. Buldağ’ın sorgusu Çağlayan Adliyesi’ndeki Basın Savcılığı’nda başladı. Avukatlar dosyadaki tek “delilin” telefon numarasının son iki hanesi olduğunu belirtti.

Buldağ “halkı kin, nefret, düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik”ten tutuklandı

Buldağ’ın ifade işlemi bitti. Savcılık Buldağ’ı halkı kin, nefret, düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik suçlarından dolayı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etti. Buldağ’ın mahkeme sorgusu tamamlandı. Buldağ “halkı kin, nefret, düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik”ten tutuklandı.


Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur