Berlin Boğaziçi Dayanışması’ndan Mitte’de eylem: “Rektörü bırak göğe bakalım”

Berlin Boğaziçi Dayanışması kayyum rektör Melih Bulu'yu, polis şiddetini, gözaltı ve tutuklamaları protesto etti. Dayanışmanın çağrısıyla bir araya gelenler "Boğaziçi Direniyor: Kayyumlara karşı ses çıkarıyoruz" diyerek Berlin Mitte'deki Alexanderplatz'ın Meydanı'ndaki Urania Dünya Saati altında basın açıklaması düzenledi. Eyleme katılan Can Dündar, Boğaziçi direnişi hakkında Sendika.Org'a konuştu

Berlin Boğaziçi Dayanışması’ndan Mitte’de eylem: “Rektörü bırak göğe bakalım”

Berlin Boğaziçi Dayanışması kayyum rektör Melih Bulu’yu, polis şiddetini, gözaltı ve tutuklamaları protesto etti. Dayanışmanın çağrısıyla bir araya gelenler “Boğaziçi Direniyor: Kayyumlara karşı ses çıkarıyoruz” diyerek Berlin Mitte’deki Alexanderplatz’ın Meydanı’ndaki Urania Dünya Saati altında basın açıklaması düzenledi. Eyleme gazeteci Can Dündar, sanatçı Ezhel, 26. Dönem HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve PARKA Anadolu Rock Grubu üyeleri de katıldı.

Eylemde “Faşizme karşı omuz omuza”, “Kayyum rektör üniversiteden defol” sloganları atıldı.

Eyleme katılan Dündar, Boğaziçi direnişi hakkında Sendika.Org’a konuştu. Dündar, “Berlin’de, Boğaziçi’ndeki direnişe destek olmaya geldi. Bütün arkadaşların orada gösterdiği direnç hepimize cesaret veriyor. Bu direniş yalnızca iktidarın yalnızlığını ortaya dökmekle kalmadı, Türkiye’de nasıl canlı bir direniş ruhu olduğunu da ortaya koydu” dedi.

 

Sendika.Org (Müge Ertürk)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur