Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Dilan Dirayet Taşdemir hakkında soruşturma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gare'ye giden HDP'linin, Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu söyledi. Taşdemir bunun üzerine, "Bu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir açıklama yaptı. Bunun kocaman bir yalan ve iftira olduğunu göstereceğiz" dedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Taşdemir hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Dilan Dirayet Taşdemir hakkında soruşturma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gare’ye giden HDP’linin, Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu söyledi. A Haber’de açıklamalarda bulunan Soylu, teslim olan bir kişinin ifadesine dayanarak Gare’ye giden HDP’li vekilin Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu iddia etti. Soylu “Gara’dan Mahmur’a gidileceği söyleniyor. Gare’den birisiyle birlikte arabaya biniyorlar. Yanındaki diyor ki ‘bunu tanıdın mı?’, ‘Hayır tanımadım’ deyince bu Dilan Dirayet Taştemir, HDP Ağrı milletvekili diyor” dedi.

“Bunun kocaman bir yalan ve iftira olduğunu göstereceğiz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Gare’ye gittiğini ileri sürdüğü HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, “Bu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir açıklama yaptı. Bunun kocaman bir yalan ve iftira olduğunu göstereceğiz” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Soylu’nun söz konusu açıklamasını ihbar kabul ederek, Taşdemir hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 314/2 maddesi kapsamında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur