Akademisyenlerden eski Rektör Üstün Ergüder’i hedef gösteren Soylu’ya: “Öğretim üyelerimizin itibarsızlaştırılmaya çalışılmasını kınıyoruz”

Boğaziçili akademisyenler kayyum rektör Melih Bulu'ya karşı nöbetinin 36. gününde eski Rektör Üstün Ergüder için açıklamalarda bulundu

Akademisyenlerden eski Rektör Üstün Ergüder’i hedef gösteren Soylu’ya: “Öğretim üyelerimizin itibarsızlaştırılmaya çalışılmasını kınıyoruz”

Fotoğraf: @yunusunbabasi

Boğaziçi Üniversitesi’nin tüm bileşenlerinin kayyum rektör Melih Bulu’ya yönelik protesto eylemleri sürüyor. Boğaziçili akademisyenler, bugün de (22 Şubat) Rektörlük binasına sırtlarını dönerek Bulu’yu protesto etti.

Akademisyenler eylemlerinin 36. gününde de “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Akademisyenler açıklamalarında eski Rektör Üstün Ergüder’i konuşmasında hedef gösteren Süleyman Soylu’ya yanıt verdi.

Akademisyenler şu ifadeleri kullandı:

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri olarak, kurumumuzun değerleri doğrultusunda, tüm kararlarımızı tepeden inme, hiyerarşik ilişkiler üzerinden değil, tartışarak ve diyalog içinde aldığımızı ve fikirlerin, belli bir sorumluluk bilincinde, özgürce açıklanmasının önemine inandığımızı bir kez daha ifade etmek isteriz. Zira, üniversitemizi ulusal ve uluslararası düzeylerde saygın kılan, kurumsal olarak savunduğumuz bu evrensel değerlerdir.

Dünya çapında başarılara imza atan binlerce öğrencimizin yetiştirilmesine katkıda bulunan öğretim üyelerimizin çeşitli vesilelerle itibarsızlaştırılmaya çalışılmasını, kurumumuz ve ülkemiz adına esefle karşılıyoruz.

19 Şubat Cuma günü kurulan Boğaziçi TV bugün (22 Şubat) protestoların 50’nci günü itibariyle yayın hayatına başladı. Boğaziçi TV, akademisyenlerin 36. gününde Boğaziçi’ndeki nöbetini canlı yayın olarak yaptı.

Ayrıca Boğaziçi Direnişi hesabından yapılan paylaşımda okulların açılmasına 7 gün kaldığı hatırlatıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur