Serbest bırakılan üniversiteli işkenceyi anlattı: “Hastanede yere yatırıp ters kelepçe yaptılar”

Burak Çetiner, evinin basıldığı andan nezarete ve sağlık kontrolüne kadar uzanan işkenceyi anlattı

Serbest bırakılan üniversiteli işkenceyi anlattı: “Hastanede yere yatırıp ters kelepçe yaptılar”

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Melih Bulu’ya karşı düzenlenen protestoların ardından 5 Ocak sabahı evi basılarak gözaltına alınan daha sonra da çıkarıldığı adliyede savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Burak Çetiner, evinin basıldığı andan nezarete ve sağlık kontrolüne kadar uzanan işkenceyi anlattı.

Çetiner şöyle konuştu:

Özel harekat evi aradı, odamın her yerini dağıttılar ve beni ters kelepçe ile gözaltına alıp götürdüler. Vatan Emniyet’te çıplak arama yapıldı.

Bütün gözaltındaki arkadaşlar olarak açlık grevindeydik. Sadece şeker aldık. O şekerleri de avukatlarımızın göndermesine rağmen sanıyorum ki 6-7 saat bize vermediler. Suları geç verdiler.

Ama esas belirtmek istediğim, bugün Bayrampaşa’daki, saat 12.00 sularındaki görüntüler. Polis kameralarında hepsi var. Sağdan soldan doktorlar çekmeye çalıştı, onları engellediler. Acilin girişini boşalttırdılar ve sağlık kontrolü sonrası hepimizi yere yatırarak ters kelepçe ile aldılar. Buraya kadar da iki plastik kelepçe ile… Hissetmiyorduk bileklerimizi Çağlayan’a geldiğimizde.

Çetiner konuşmasını “Kayyum rektöre karşı mücadelemiz devam edecek” diye bitirdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur