Sancaktepe Belediyesi’nden 3,2 milyon liraya bayrak-flama ihalesi

AKP'li Sancaktepe Belediyesi, halkın yararına kullanması gereken belediye bütçesini propaganda malzemesi olarak kullanarak bütçeyi yandaş firmalara peşkeş çekti

Sancaktepe Belediyesi’nden 3,2 milyon liraya bayrak-flama ihalesi

Sancaktepe Belediyesi, halkın yararına kullanması gereken belediye bütçesini propaganda malzemesi olarak kullanarak yandaş firmalara peşkeş çekti. AKP’li belediye, bütçesini Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın posterlerini bastırarak kullanacak.

Sarıgazi Halkevi’nden konuya ilişkin yapılan açıklama ise şöyle:

Ekonomik krizin gün geçtikçe daha yakıcı olduğu şu günlerde AKP’li Sancaktepe Belediyesi halkın yararına kullanması gereken belediye bütçesini propaganda malzemesi olarak kullanıyor, bütçeyi yandaş firmalara peşkeş çekiyor.

Sancaktepe esnafı kepenek kapatırken elektrik, su, doğalgaz, kira, stopaj ve vergileri ödeyemez haldeyken, belediye 3,2 milyon TL’ye bayrak ve flama ihalesi yaptı. Sancaktepe belediyesi 3,2 milyon TL ile esnafa destek vermek ve Sancaktepe halkının yararına kullanmak yerine Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün posterlerini bastıracak. Sancaktepe halkı kuru ekmek bulamazken, yüzlerce belki de binlerce kişi pandemiden kaynaklı işsiz kalırken 3,2 milyon TL ile Erdoğan’ın posterlerini bastırarak kamunun parasını kendi çıkarları uğruna propaganda malzemesi olarak kullanacak ve yandaş firmalarını besleyerek 85 milyon TL borç batağında çırpınan belediye bütçesinin parasını isimlerine yaraşır şekilde aklayacak!

Sancaktepe halkının belediyesini kendi çıkarlarınız uğruna batırdığınızı, akladığınız paraları, reklamınızı yapmak için halkın parasını çarçur ettiğinizi biliyoruz.

Sarıgazi Halkevi açıklaması, “AKP’li Belediye Başkanı Şeyma Döğücü istifa”, “Bayrak ve flama ihalesini derhal iptal edin”, “Yandaş firmalara ihale verip halkın parasını çöpe atmaktan vazgeçin” talepleriyle son buldu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur