Polisten üniversitelilere tecavüz tehdidi ve taciz

LGBTİ+ aktivisti öğrencilere polis tarafından sabah saatlerinde yapılan ev baskını sırasında hakaret edildi. Polisler, öğrencilere tecavüz tehdidinde bulundu. Çıplak arama dayatmasına maruz kalan Özcan ve Şen, cop ıslatılarak tecavüzle ve ölümle tehdit edildi

Polisten üniversitelilere tecavüz tehdidi ve taciz

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör protestolarına katıldıkları için LGBTİ+ aktivisti Havin Özcan ve Yıldız İdil Şen’e polis tarafından sabah saatlerinde yapılan ev baskını sırasında hakaret edildi. Polisler, öğrencileri taciz ederek, öğrencilere tecavüz tehdidinde bulundu.

Protesto sonrası sosyal medyada AKP’liler şöyle tweetler atmıştı:

LGBTİ+ öğrencileri özel hedef aldılar

Hastanede polisler tarafından herkesin içinde LGBTİ+ kimliklerinden dolayı ayrımcı hakaretlere maruz kalan Havin Özcan ve Yıldız İdil Şen, ölümle ve cop ıslatılarak tecavüzle tehdit edildi. Ayrıca gözaltına alınan üniversite öğrencileri ile ilgili soruşturma dosyası olmadığı halde gözaltı işlemi yapıldığı ortaya çıktı.

Havin Özcan’ın çıplak aramaya maruz kaldığı, Yıldız İdil Şen’e de çıplak arama uygulamak istemişler. Şu an gözaltındaki öğrenciler açlık grevinde. Ancak kendilerine şeker verilmiyor.

Sosyal medyada #GözaltındaCinselŞiddetVar etiketi ile paylaşımlar yapılıyor

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur