Özgür Genç Kadın üyelerinden Anadolu Ajansı önünde eylem: “Bu sizleri altüst etmenin hazırlığıdır”

Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğü önünde "Bu sizleri altüst etmenin hazırlığıdır" pankartı açan ÖGK'lılar, özel güvenlik görevlileri tarafından engellenmeye çalışıldı

Özgür Genç Kadın üyelerinden Anadolu Ajansı önünde eylem: “Bu sizleri altüst etmenin hazırlığıdır”

İzmir’de Özgür Genç Kadın (ÖGK) üyeleri, operasyonlar sonrası Anadolu Ajansı’nın “Alt-Üst Et”, “Cinsiyetçi eğitim istemiyoruz”, “Gülistan Doku nerede” materyallerini yayımlayarak “Bu neyin hazırlığı” şeklindeki haberiyle genç kadınları hedef göstermesini protesto etti.

15 Ocak günü ÖGK’lılar Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğü önünde “Bu sizleri altüst etmenin hazırlığıdır” pankartı açarak, “Kadın mücadelemiz engellenemez” sloganı attı. Kadınların eylemini özel güvenlik görevlileri engellenmeye çalışıldı.

Anadolu Ajansı önünde açıklamalarda bulunan kadınlar “14 Ocak gecesi erkek egemen devletin kolluk kuvvetleri tarafından evlerimizin kapıları kırıldı. Bu kadın özgürlük mücadelesi yürütenlere ve sosyalistlere yapılan bu operasyonda birçok arkadaşımız gözaltına alındı. Sözde kolluk kuvvetlerinin delil torbasına koyduğu sticker ve afişlerimizde ‘Gülistan Doku nerede’, ‘Suruç için adalet herkes için adalet’, ‘Kadın cinayetlerine son’ yazıyordu. Yandaş medya Yeni Şafak ve Anadolu Ajansı bizleri açık bir şekilde hedef gösterdi” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur