Okmeydanı halkı: “Her türlü çeteleşmenin, yozlaşmanın karşısında en sert biçimde tavır alacağız”

Okmeydanı halkı bir süredir mahallede yaşanan silahlı saldırılara, kurşunlamalara karşı yürüyüş ve basın açıklaması yaptı. Mahalle sakinlerinden Ergin Çevik “Herkes duysun bundan sonra mahallemizde çetelere asla geçit vermeyeceğiz, mahallemize zarar vermeye çalışan herkes karşısında bizi bulacak” dedi

Okmeydanı halkı: “Her türlü çeteleşmenin, yozlaşmanın karşısında en sert biçimde tavır alacağız”

Okmeydanı halkı bir süredir mahallede yaşanan silahlı saldırılara, kurşunlamalara karşı yürüyüş ve basın açıklaması yaptı. Okmeydanlılar, Seyhan Sokak’ta toplanarak “Mahallemizde çeteleşmeye izin vermiyoruz”, “Mahallemize sahip çıkıyoruz” diyerek yürüyüş yaptı. Okmeydanı halkı yürüyüşün ardından kurşunlanan mahalle esnafı için bir basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını Okmeydanı halkı adına Atike Eski okudu. Çeteleşmenin ve her türlü yozlaşmanın halka zarar verici boyutlara geldiğini ifade eden Eski, Okmeydanı halkı olarak bunlara en sert şekilde karşılık verileceğini ifade etti. Mahalle sakinlerinden Ergin Çevik “Herkes duysun bundan sonra mahallemizde çetelere asla geçit vermeyeceğiz, mahallemize zarar vermeye çalışan herkes karşısında bizi bulacak” dedi.

Eski’nin açıklaması şöyle oldu:

Son dönemde Okmeydanı’nda maalesef hiç istenmeyen durumlar yaşanmaktadır. Bu olaylar mahallelerimizde yaşayan halka zarar verecek biçimde gerçekleştiği için halkımızın tepkisini çekmiş ve bu olaylara dur demenin zamanı gelmiştir. Çetevari davranışlar, kurşunlamalar tüm halka zarar verecek hale gelmiştir. Çevrede yaşayan insanların dükkanları, evleri rastgele kurşunlanmış, bu pervasız hareketler sonucunda birçok insanımız zarar görmüştür. Bizler Okmeydanı’nın devrimci demokrat-ilerici kurumları olarak bu durumun önüne geçmek üzere irademizi ortaya koyduğumuzu tüm halkımıza duyururuz.

Okmeydanı, devrimci geçmişi olan, çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı mahallelerden oluşan bir semttir ve Okmeydanı’nda yaşayan herkes mahallelerine sahip çıkmalıdır. Kürtler, Aleviler, Türkler ve daha birçok etnik kökenden halklar, yıllardır bu mahallelerde kardeşçe yaşamaktadır. Bu kardeşliğin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz.

Mahallemiz dayanışma ve direniş kültürüyle tüm ezilen halkların gözünün üstünde olduğu, mücadelesiyle çoğu zaman örnek olmuş bir mahalledir. İşte bu birlik ve beraberliği kırmak için iktidarın saldırıları doğrudan mahallemizi hedef almaktadır. İktidar operasyonlarla, ajanlaştırmalarla, baskı ve sindirme politikalarıyla halkı teslim alınmaya çalışsa da Okmeydanı halkı gereken cevabı her zaman vermiştir, şimdi de verecektir. Bizler Okmeydanı’nda yoğun mücadeleler ve ödenen bedellerle yaratılan tüm değerlere sahip çıkıyor ve mahallemizde gelişecek her türlü çeteleşmenin, yozlaşmanın karşısında en sert biçimde tavır alacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Buradan yola çıkarak; bundan sonra her hangi bir insana, her hangi bir esnafa, her hangi bir araca ya da her hangi bir eve sıkılmış her kurşunu tüm mahalle halkına yapılan bir saldırı olarak göreceğiz. Mahallemizde yaşanan çetevari davranışları sergileyen herkesin karşısında olacağımızı, ne pahasına olursa olsun mahallemize sahip çıkacağımızı halkımıza ve kamuoyuna duyururuz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur