Kendisine işkence eden evli olduğu erkek Ramazan İpek’i öldüren Melek İpek tutuklandı

Antalya’da gece boyu evli olduğu erkek Ramazan İpek tarafından kelepçelenip darp edilen kadın, sabah saatlerinde Ramazan İpek'i av tüfeği ile öldürdü. Ramazan İpek'i öldürdükten sonra 112 Acil çağrı Merkezini arayıp haber veren kadının teslim olurken sağ gözünün şiş ve mor olduğu görüldü. Ramazan İpek adlı erkeği tüfekle öldüren Melek İpek tutuklandı

Kendisine işkence eden evli olduğu erkek Ramazan İpek’i öldüren Melek İpek tutuklandı

Antalya Döşemealtı ilçesi Ilıca Mahallesi’nde iki katlı müstakil bir evde servis şoförlüğü yapan 36 yaşındaki Ramazan İpek, 12 yıldır evli olduğu 31 yaşındaki Melek İpek ile gece boyu tartıştı.

Tartışmanın ilerleyen bölümünde Ramazan İpek, Melek İpek’i kelepçe takarak darp etmeye devam etti.

Ramazan İpek’in kendisini ve çocuklarını öldüreceğini söylemesi üzerine Melek İpek, sabah erken saatte servis yapmak için evden çıkıp bir saat sonra servisten dönen Ramazan İpek’in üzerine av tüfeği ile ateş etti. Melek İpek, daha sonra durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla bölgeye gelen sağlık ekipleri Ramazan İpek’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise evin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İki çocuk olay yerinden uzaklaştırılırken, Melek İpek gözaltına alındı. Kadının aldığı darbeler sonucu sağ gözünün şiş ve morluk içinde olduğu görüldü.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Ramazan İpek’in cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatan Melek İpek, kendisini korumak için eline silah aldığını ifade ederek “Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum” dedi.

Melek İpek, gördüğü işkenceyi ve yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Çocuklarım da şiddet görüyordu, korktuğum için şikayet edemedim. Çocukları öldürmekle tehdit ediyordu. Olay günü aynı evin içindeyken ‘boşanmak istiyorum’ diye mesaj attım. Çocuklarla yatmaya hazırlanıyorduk. Av tüfeğiyle odaya girerek ‘Seni öldüreceğim’ dedi. Çocuklarımı hemen arkama aldım. Kendisine ‘Yapma ne olur’ diye yalvarmaya başladım. Eşimin kararlı olduğunu ve ateş edeceğini anladım. Elimle çocukları yatağın üzerinde doğru ittirdim. Diğer elimle de tüfeğin namlusunu tuttuğumda kurşun benim yan tarafımdan cama isabet etti. Tekrar yalvardım, yakardım. Bir daha ateş etmedi. Tüfeğin dipçik kısmıyla başıma ve vücuduma vurdu. Gördüğüm şiddet sonrası bayıldım. Kendime geldiğimde ellerim kelepçeliydi. Eşim sabah uyandı, kahvaltı yapmadan gitti. Odadan çıkarken kelepçenin anahtarını, bıçağını ve silahın birisini alarak gitti. Öncesinde çocuklarıma, ‘Geldiğimde annenizi de sizi de öldüreceğim, evden dışarı çıkmayın’ dedi. Büyük kızımla toka gibi şeylerle kelepçeyi açmaya çalıştık, açamadık. Olayda kullandığım tüfeği akşam içeri eşim koymuş. Eşim bağırarak içeri girdi. Direkt benim bulunduğum odaya geldi. Kapıyı sert şekilde açtı. O sırada bulunduğum odada silahı gördüm. Ellerim kelepçeli silahı koltuğumun altına aldım. Elim tetiğe ulaşamıyordu. Beni görünce ‘Beni mi öldüreceksin?’ dedi. Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum”

Melek İpek’e baro tarafından görevlendirilen avukat Ahmet Onaran, “Sabaha kadar elleri kelepçelenmiş bununla yetinilmemiş boynu, elleri ve ayakları ayrıca iple bağlanıp cenin pozisyonunda ıslak zeminde üzerine soğuk su dökülerek işkencenin her türlüsüne (TCK 102 ve 103. madde dahil) maruz bırakılmış. Çocuklarının önünde kendisine silah sıkılmış ve ifade etmekte insan olarak utanacağım onlarca işkenceye maruz kalmıştır. Melek İpek, kocasını öldürmemiş ceza kanunumuzda unsurları tam olarak vücut bulmuş olan meşru müdafaa hakkını kendi ve 2 küçük kızı adına haklı olarak kullanmıştır. Adalet tecelli edinceye kadar yanındayız” dedi.

Öte yandan sosyal medyada #melekipekserbestbırakılsın etiketiyle kampanya başlatıldı.

Bu sabah adliyeye sevk edilen Melek İpek, çıkarıldığı nöbetçi hakim karşısında tutuklandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur