Hrant Dink cinayeti davasında tahliye kararı: Jandarma görevlisi Volkan Şahin tahliye edildi

Hrant Dink'in katledilmesine ilişkin davada bir süre önce tutuklanan sanıklardan eski jandarma istihbarat görevlisi Volkan Şahin'in tahliyesine karar verildi

Hrant Dink cinayeti davasında tahliye kararı: Jandarma görevlisi Volkan Şahin tahliye edildi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilmesine ilişkin davada bir süre önce tutuklanan sanıklardan eski jandarma istihbarat görevlisi Volkan Şahin’in tahliyesine karar verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, esas hakkındaki mütalaaya karşı sanık savunmaları alındı.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, 6 Ocak’taki duruşmada hakkında yakalama kararı çıkarılan ve bu karar sonrası tutuklanan Volkan Şahin’in tahliye edilmesine karar verdi.

Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin, Cemaat lideri Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 76 sanığın yargılandığı davada, 6 Ocak’ta yakalama kararı verilerek tutuklanan dönemin Trabzon Jandarma görevlisi Volkan Şahin’in tahliyesine ve “Konutu terk etmeme” şeklinde ev hapsi ile adli tedbir uygulanmasına karar verildi.

Mahkeme, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Ali Öz hakkında ise “Konutu terk etmeme” şeklinde ev hapsi ile adli tedbir uygulanmasına karar verdi.

Davanın bir sonraki duruşması 27 Ocak’ta görülecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur