Haklarını arayan Kayı İnşaat işçileri: “İşçiler burada, Coşkun Yılmaz nerede?”

Kayı İnşaat’tan 2 yıldır maaşlarını alamayan 250'ye yakın işçi, İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu'nun çağrısıyla bugün saat 12.00'da İstanbul Levent'teki Kayı İnşaat’ın Genel Merkezi önünde eylem yaptı

Haklarını arayan Kayı İnşaat işçileri: “İşçiler burada, Coşkun Yılmaz nerede?”

Kayı İnşaat’tan 2 yıldır maaşlarını alamayan 250’ye yakın işçi, İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu’nun çağrısıyla bugün saat 12.00’da İstanbul Levent’teki Kayı İnşaat’ın Genel Merkezi önünde eylem yaptı.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu’nun çağrısıyla Türkiye’nin farklı kentlerinden haklarını aramak için bir araya gelen işçiler, ellerinde “Alacağımızı almaya geldik”, “İşçilerin alacaklarını vereceksin” dövizlerinin yanı sıra “Oyalama halkı, hakkımızı ver”, “Direne direne kazanacağız”, “İşçiler burada Coşkun Yılmaz nerede?” “İşçiyiz, haklıyız kazanacağız” sloganları eşliğinde seslerini duyurmaya çalıştılar.

Eylemde Koordinasyon adına yapılan açıkla dışında işçilere de sık sık söz verilerek düşünceleri soruldu. Sesimiz artık duyulsun diyen bir işçi, “Kimsenin evde ne ekmek parası, ne de çocuğuna mama alacak parası kalmadı, kimi kirasını ödeyemez hale geldi, elektriğini yatıramaz hale geldi, suyunu yatıramaz hale geldi. Her gün yeni bir masal anlatılıyor, artık benim bu masallara, hikayelere dayanacak gücüm kalmadı. Biran önce paramızın ödenmesini istiyoruz.” dedi.

Öte yandan yapılan açıklamada, Kayı İnşaat İşçilerinin çok uzun yollardan haklarını aramak için geldikleri belirtilerek şunlar ifade edildi:

Hepiniz hoş geldiniz. Kayı İnşaat işçileri bugün çok uzun yollar teperek buraya geldi. Kayseri’den, Adana’dan Hatay’dan kalkıp İstanbul’a geldiler. Çünkü ortada çok büyük bir hak gaspı var ve Kayı İnşaat İşçileri bugün o haklarının peşindeler. Kayı İnşaat İşçileri 2 yıldır paralarını alamıyor. Coşkun Yılmaz’ın söylediği tek şey var: “Bekleyin” bekle, bekle, bekle bizim artık sabrımız tükendi, beklemekle aylar, günler yıllar geçti. İşte görüyorsunuz. Coşkun Yılmaz buradan sana sesleniyoruz; sen Cezayir’de işçilerle “Arabuluculuk Sözleşmesi” imzaladın. Sen dedin ki, ‘Ben bu anlaşmayı imzalıyorum, sizlerin parasını 2020 Mart ayında ödeyeceğim’

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur