Gülistan Doku’nun ailesi Erdoğan’la görüştü: “Bir aile kızının kemiklerini bulunca sevinir mi? Evet biz o duruma düştük”

Erdoğan'la görüşen Doku ailesi, kendilerine dosyanın takip edileceği sözünün verildiğini, söylenilenlerin sadece sözde kalmamasını beklediklerini söyledi. Bir yıl aşkın süredir bulunamayan Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, "Biz aile olarak bugün bu cümleyle bile mutlu olmuşsak, ya ne kadar acı bir şeydir ki bir aile kızının kemiklerini bulunca sevinir mi? Evet biz o duruma düştük" dedi

Gülistan Doku’nun ailesi Erdoğan’la görüştü: “Bir aile kızının kemiklerini bulunca sevinir mi? Evet biz o duruma düştük”

Tayyip Erdoğan, depremin birinci yılında Elazığ’daydı. Dersim’de 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana haber alamayan Gülistan Doku’nun ailesi de Erdoğan’la görüşmek için Elazığ’a geçti. Doku ailesi, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan aracılığı ile Erdoğan’la bir araya geldi. Gülistan Doku’nun annesi Bedriye ve babası Halit Doku’nun katıldığı görüşmeye ablası Aygül Doku telefonla bağlandı. Doku ailesi Erdoğan’dan Gülistan’ın akıbetinin ortaya çıkarılmasını istedi.

Gülistan Doku’nun kaybolmasının ardından geçen 1 yıllık süreçte polis ve yetkililer dosyayı aydınlatma yönünde sorumluluklarını yerine getirmedi. Arama çalışmaları geç başlatıldı. Ailenin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya kadar uzanan temasları sonuçsuz kaldı. Olayın baş şüphelisi Zaynal Abakarov’a polis olan üvey babası Engin Yücel’in de etkisiyle dokunulmadı.

“Sadece sözde kalmasını istemiyorum”

Erdoğan’la yaptıkları görüşmenin ardından konuşan abla Aygül Doku, şunları söyledi: “Artık bu dosyaya Cumhurbaşkanı’da müdahil. Cumhurbaşkanı bu dosyada gereken ne varsa yapılacağını, hukuk olarak üstünde duracağını, Gülistan olayını çözümleyebilmek için elinden gelen ne varsa yapacağını söyledi. Ben bu söylenilenlerin sadece sözde kalmasını istemiyorum. Biz aile olarak bugün bu cümleyle bile mutlu olmuşsak, ya ne kadar acı bir şeydir ki bir aile kızının kemiklerini bulunca sevinir mi? Evet biz o duruma düştük. 1 yıl 19 gün geçtikten sonra ilk defa umutlandım. Gülistan’ın bulunabileceğine dair umudum yeşerdi.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur