Faşist teröre devlet desteği: Jandarma komutanı Ülkü Ocakları’nı ziyaret edip başarılar diledi

Devlet destekli kanlı geçmişlerinden aldıkları güçle şimdi sağ muhalifleri de hedef alan saldırılar düzenliyor, yakayı ele verdiklerinde de haklarında soruşturma açan savcıları tehdit ediyorlar. İktidardan en ufak bir engel görmüyor, aksine sessiz bir onay ile korunuyorlar. Destek sadece iktidar partisinden değil, Ülkü Ocakları şimdi de Bolu İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Ersever’in ziyaretiyle gündemde

Faşist teröre devlet desteği: Jandarma komutanı Ülkü Ocakları’nı ziyaret edip başarılar diledi

Bolu İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Ersever, Bolu Ülkü Ocakları’nı ziyaret ederek Ocak Başkanı İsmail Akgül’e hediye verdi ve çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret sırasında çekilen fotoğraflar Bolu Ülkü Ocakları’nın internet sitesinde fotoğraflar yayınlanırken ziyaret şu ifadelerle duyuruldu:

Bolu İl Jandarma Alay Komutanımız Jandarma Albay Sayın Ömer ERSEVER, Bolu Ülkü Ocakları’nı iade-i ziyarette bulunarak, Ocak Başkanımız Sayın İsmail Akgül ve Ocak Yöneticilerimizle bir araya geldiler.

Bolu İl Jandarma Alay Komutanımız Jandarma Albay Sayın Ömer ERSEVER, daha önce hayırlı olsun ziyaretinde bulunan, Ocak Başkanımız Sayın İsmail AKGÜL’e iade-i ziyarette bulunarak, Ocak yöneticilerimiz ile bir araya geldi. Ocak Yöneticilerimizle hasbihal eden, Jandarma alay komutanımız, Ocak yöneticilerimize ve teşkilatlarımıza çalışmalarında başarılar diledi.

Başarılar dilenen çalışmalar

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, KRT programcısı Afşin Hatipoğlu ve Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğurlu gibi MHP kökenli ama şimdi muhalefet kanadında yer alan isimler, geçen hafta sokak çetelerinin silahlı sopalı saldırılarına uğradı.

MHP yöneticileri her ne kadar saldırıların kendileriyle bağlantılı olmadığını söylese de saldırıları kınamak yerine saldırıya uğrayanları suçlamayı tercih etti. Kısa süre sonra da saldırganların MHP bağlantılı olduğu açığa çıktı.

Selçuk Özdağ’a saldıranlar arasında yer alan Abdurrahman Gülseren, Ülkü Ocakları yöneticisiydi. Gülseren daha önce Ankara DTCF’de üniversitelilere yönelik saldırılarda yer almış, 10 Ekim Ankara Katliamı’nı öven paylaşımlarından dolayı da “IŞİD propagandası” yapmaktan hakkında dava açılmıştı.

Saldırganların olay günü kullandıkları araba da Ankara Ülkü Ocakları Vekili Musa Şahin’e aitti.

Özdağ’a saldıran üç kişiden ikisi, “yaralama” suçundan tutuklanınca aralarında eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve şimdinin MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da yer aldığı MHP’liler Ankara Başsavcı Vekili Alparslan Tufan’ı hedef aldı. Öte yandan Adalet Bakanlığı ya da HSK savcılığa yönelik bu tehditler karşısında herhangi bir adım atmadı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur