EŞİK’in #MeclisGöreve çağrısına sanatçılardan destek

Eşitlik için Kadın Platformu (EŞİK) kadın cinayetlerini, cinskırımı ve kadına karşı şiddeti önlemek için Meclis’i göreve çağırdı. EŞİK’in kampanyasına çok sayıda sanatçı da destek verdi

EŞİK’in #MeclisGöreve çağrısına sanatçılardan destek

EŞİK,  kadın cinayetlerine karşı bir kampanya başlattığını duyurdu. “Günde en az üç kadın öldürülüyor, bu artık bir #cinskırım” diyerek Meclis’i göreve çağıran EŞİK, yaptığı yazılı açıklamayla herkesi “#MeclisGöreve”, “İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı şiddetle mücadele yasası etkin uygulansın”, “TBMM özel gündemle toplanarak cinskırım boyutuna varan kadın cinayetlerini önlesin” mesajlarını içeren videolar göndermeye davet etti.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Günde en az üç kadın öldürülüyor, bu artık bir #cinskırım, meclis kadın cinayetlerini önlemek için özel gündemle toplansın #MeclisGöreve, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı şiddetle mücadele yasası etkin uygulansın, TBMM özel gündemle toplanarak cinskırım boyutuna varan kadın cinayetlerini önlesin mesajlarını içeren, en uzun 1 dakikalık videolarınızı [email protected] adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. Bugünden itibaren her gün bu mesajları içeren videoları yayınlayacağız. Ayrıca @esik_platform (Twitter ve Instagram) hesaplarımızda yayınlanan videoları kendi hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Her türlü paylaşım ve katılım desteğiyle bu kampanyayı birlikte büyütelim, sesimizi Meclis’e duyuralım ve cinskırımı durdurmak için toplumu harekete geçirelim.

Sanatçılar kampanyaya destek verdi

EŞİK’in çağrısına çok sayıda yurttaş karşılık verdi. Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Fırat Tanış, Dilan Çiçek Deniz ve Damla Sönmez’in de aralarında bulunduğu sanatçılar da kampanya için video paylaştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur