Boğaziçi direnişini bastırma çabası sürüyor: Polisten yeni baskınlar, valilikten açıklama, Boğaziçi’ne abluka

Boğaziçi Üniversitesi'nde Melih Bulu'nun rektör olarak atanması üzerine üniversitelilerin başlattığı direnişi bastırma çabası sürüyor

Boğaziçi direnişini bastırma çabası sürüyor: Polisten yeni baskınlar, valilikten açıklama, Boğaziçi’ne abluka

Boğaziçi Üniversitesi’nde üniversite dışından ve AKP’li kimliği ile bilinen Melih Bulu’nun rektör olarak atanması üzerine üniversitelilerin başlattığı direnişi bastırma çabası sürüyor.

Dün 22 üniversitelinin gözaltına alınmasının ardından bu sabah üniversitelilerin evlerine yeni polis baskınları düzenlendi. İki arkadaşlarının gözaltına alındığı bilgisini paylaşan Gençlik Komiteleri en az 10 gözaltı olduğunu duyururken, üniversitelilerin avukatlarıyla temasa geçen Sendika.Org’un ulaştığı bilgilere göre daha geniş bir gözaltı listesi var ve önceki gün olduğu gibi yine liste dışı adreslere baskınlar düzenleniyor.

Devrimci Anarşist Faaliyet’in duyurusuna göre Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen kayyum rektör protestolarına katılan Rıdvan Gezegen ve Zeynel Çuhadar da bugün evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun duyurusuna göre, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen kayyum rektör protestolarına katılan SGDF Eş Başkanı Deniz Bahçeci gece yarısı, SGDF üyesi Aze Deniz sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Üniversitelilerin ve Boğaziçi direnişine destek veren kitle örgütlerinin bugün için toplanma çağrısı yaptığı Boğaziçi Üniversitesi yerleşkesinin çevresi polis bariyerleriyle kapatıldı.

İstanbul Valiliği de Beşiktaş ve Sarıyer İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararlarını gerekçe göstererek her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşün yasaklandığını duyurdu.

Ne var ki Boğaziçi Dayanışması, Valilik açıklamasının ardından yaptığı yeni bir paylaşımla eylem çağrısını yineledi.


Sendika.Org

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur