250 işçisine iki yıldır maaş ödemeyen Coşkun Yılmaz: “param yok”; işçiler: “IBAN at!”

Kayı İnşaat’tan iki yıldır maaşlarını alamayan 250’ye yakın işçi, üç gündür İstanbul Levent’teki Kayı İnşaat’ın Genel Merkezi önünde eylemlerini sürdürüyor

250 işçisine iki yıldır maaş ödemeyen Coşkun Yılmaz: “param yok”; işçiler: “IBAN at!”

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu’nun çağrısıyla İstanbul Levent’teki Kayı İnşaat’ın Genel Merkezi önünde düzenlenen eylemler üçüncü gününde. Kayı İnşaat’ta çalışan yaklaşık 250 işçi 2 yıldır maaş alamamış, patron Coşkun Yılmaz’ın taleplere kulak tıkaması üzerine eyleme geçmişti.

Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen işçiler haklarını almak için bugün Kayı İnşaat patronu Coşkun Yılmaz ile görüştü. Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan işçiler Coşkun Yılmaz’ın “Param yok” diyerek kendilerini oyaladığını ifade etti.

Coşkun Yılmaz’ın 2 yıldır kendilerini oyalamak ve geçiştirmek için anlattıklarını görüşmede de tekrarladığını belirten işçiler, “Kayı İnşaat patronu Coşkun Yılmaz işçilere hala bekleyin diyor. Alacaklarımızı almadan hiçbir yere gitmiyoruz” dedi.

Konuşma yapan işçilerden biri ise, Kayı İnşaat patronunun işçileri “param yok” diye oyalaması karşısında “Coşkun Yılmaz, IBAN atsın. Cebimde 20 lirayı kendisine yatıracağım. Ayakkabı boyasına anca yeter ama katkım olsun” dedi.

İktidar patronun alacaklarının peşinde

İşçiler, Kayı İnşaat’ın alacakları için devreye giren Dışişleri Bakanı’na da “Neyi seyrediyorsunuz? İşçiler için devreye girin. Dışişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Çalışma Bakanı, işçiler daha kaç ay bekleyecek?” diye seslendi.

Son olarak işçiler, “Bir görüşmeyle pes edip buradan gidecek değiliz, hakkımızı alana kadar tek bir adım bile geri atmayacağız” diyerek yarın tekrar Kayı İnşaat Genel Merkezi önünde olacaklarını duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur