İstanbul’un 3 ilçesinde “Gercüş’te ne oldu?” diye sordular

HDP İstanbul Kadın Meclisi, HDK Kadın Meclisleri ve TJA İstanbul'un 3 ilçesinde eylemdeydi. Maltepe, Fatih ve Avcılarda bir araya gelenler "Gercüş'te ne oluyor?" diye sordular. "Koruma, aklama, yargıla!" yazılı pankartlarla Gercüş'te yaşanan cinsel istismar dosyasının takipçisi olacaklarını meydanlarda dile getirdiler

İstanbul’un 3 ilçesinde “Gercüş’te ne oldu?” diye sordular

HDP İstanbul Kadın Meclisi, HDK Kadın Meclisleri ve TJA İstanbul’un 3 ilçesinde yaptıkları ortak eylemlerle “Gercüş’te ne oluyor?” diye sordular. Batman’ın Gercüş ilçesinde aralarında uzman çavuş, polis ve korucuların da bulunduğu 27 erkek tarafından cinsel istismara uğrayan bir çocuğun kamuoyuna yansıması sonrası dün (7.12.2020) Maltepe, Fatih ve Avcılar’da eylemde bir araya gelenler “Koruma, aklama, yargıla!” yazılı ortak pankart ile basın açıklamaları gerçekleştirdi. Erkek adalet değil, gerçek adalet sloganlarıyla Gercüş dosyasının takipçisi olacaklarını meydanlarda söylediler.

Saat 15.00’te Avcılar Meydanı’nda buluşanlar “Taciz, tecavüz, istismar vakaları politiktir” dediler.

Saat 17.00’de Fatih’te HDP ilçe binası önünde buluşanlar “Yayın yasağı getirilen her suç bir diğerine teşvik ediyor” dediler.

Saat 17.00’de Maltepe Meydanı’nda buluşanlar “Faillerin yargı önünde cezalandırılmasını sağlamak için her alanda sesimizi yükselteceğiz” dediler.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur