Gercüş’te yaşananlara dair Van’da yapılmak istenen açıklamaya polis saldırısı

Batman’ın Gercüş ilçesinde yaşananlara dair Van'da bir araya gelenlerle polis coplarla saldırdı. Çekim yapmak isteyen muhabirler darp edilerek, uzaklaştırıldı. Polis gazetecilerin kameralarına el koymak istedi

Gercüş’te yaşananlara dair Van’da yapılmak istenen açıklamaya polis saldırısı

Batman’ın Gercüş ilçesinde bir çocuğun aralarında asker, polis ve korucuların da bulunduğu 27 kişi tarafından cinsel istismara uğramasını protesto etmek isteyen Tevgera Jinên Azad (TJA) Van bileşenlerine polis saldırdı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü önünde bir araya gelen ve aralarında TJA aktivistleri ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Murat Sarısaç, il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu grup, polis ablukasına alındı.

Açıklamaya izin vermeyeceklerini belirten polis, HDP Milletvekili Murat Sarısaç’a hakaret ettikten sonra coplarla gruba saldırdı.

Bu sırada çekim yapmak isteyen Mezopotamya Ajansı muhabirleri ve Jin News muhabirleri de polis tarafından darp edilerek alandan uzaklaştırıldı. Ayrıca gazetecilerin kamera ve fotoğraf makinelerine de polis tarafından el konulmak istendi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur