“Defne, Arsuz, Payas’a acil hastane yapılsın”

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay’da COVID-19 vakalarının artışına dair hükmetin dikkatini çekti. Konuyu TBMM gündemine taşıyan Topal, Cumhurbaşkanına seslenerek; "İlçelerimizde hastane yok, hastane yapamıyorsanız, sahra hastanesi yapın" dedi

“Defne, Arsuz, Payas’a acil hastane yapılsın”

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay’da COVID-19 vakalarının artışına dair hükmetin dikkatini çekti. Konuyu TBMM gündemine taşıyan Topal, Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı’na seslenerek; “İlçelerimizde hastane yok, hastane yapamıyorsanız, sahra hastanesi yapın” dedi.

Topal, TBMM Genel Kurulunda şunları ifade etti:

Seçim bölgem Hatay’da COVID-19 vakaları birkaç misli arttı, bunu en iyi sizler biliyorsunuz. Hastaneler dolu, yoğun bakımda yer yok; bu nedenle ölüm oranları çok iç yakıcı hâle geldi maalesef. Gece yarılarına kadar bile vatandaşlarımız defin işlemleri yapıyor. Burada ısrarla defalarca dile getirdim; ‘Defne ilçemizde, Arsuz ilçemizde, Payas ilçemizde hastane yapalım’ dedik ama olmadı. “Proje” dendi “İhale” dendi, ortada henüz bir şey yok. Defne halkı, Arsuz halkı, Payas halkı ve Hatay halkı tedavi olamadan maalesef yaşamını yitiriyor; buna acil önlem alın, hastane yapamıyorsanız hiç olmazsa pandemi sürecini geçirecek sahra hastanesi yapın. Bu sadece Defne, Arsuz, Payas halkının değil, Hatay halkının ortak sorunudur; bir an önce pandemi sürecinde bu sorunu çözün.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur