16 yaşında intihar eden göçmen işçi Fesih’ten kalan: “Umudu olan insan bahar güneşi gibidir”

Diyarbakır’dan ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak Sakarya’ya gelen ve 7 yıldır burada yaşayan 16 yaşındaki Fesih Kapçak yaşamına son verdi. Kapçak’tan geriye Instagram profiline yazdığı “Umudu olan insan bahar güneşi gibidir” notu kaldı

16 yaşında intihar eden göçmen işçi Fesih’ten kalan: “Umudu olan insan bahar güneşi gibidir”

Diyarbakır’dan ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak Sakarya’ya bağlı Geyve ilçesinin Bayat Köyü’ne gelen ve 7 yıldır burada yaşayan 16 yaşındaki Fesih Kapçak’ın adı 15 Aralık’ta intihar ettiği haberiyle duyuldu.

İddiaya göre evde tek başınayken abisi Kasım Kapçak’a ait ruhsatsız av tüfeği ile çene altından kafasına bir el ateş ederek intihar etmişti.

Geyve İlçesi Bayat Mahallesi Kumlar Mevkiinde Selami Avcı’ya ait evde ve aynı kişinin tarlasında mevsimlik işçi olarak çalışan Fesih Kapçak, 8 kardeşi ve annesi ile birlikte yaşıyordu.

Fesih Kapçak’tan geriye Instagram profiline Kürtçe yazdığı “Mırov ger hêviyêk wan hebe ‘wek mînâ tâvıka bûharê …!!!” yani “Umudu olan insan bahar güneşi gibidir” notu kaldı.

“Benim yaşımdaki insanlarla aramda uçurum var…”

Üç ay önce de Kocaeli’nde bir genç işçi intiharı yaşanmış, 18 yaşındaki kargo işçisi Furkan Celep, Instagram hesabına “Benim yaşımdaki insanlarla aramda uçurum var… Neden kimse bana değerli olduğumu hissettirmiyor?” dediği bir intihar notu bıraktıktan sonra yaşamını sonlandırmıştı.

18 yaşındaki kargo işçisinin intihar notu: Benim yaşımdaki insanlarla aramda uçurum var… Neden kimse bana değerli olduğumu hissettirmiyor?

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur